Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tettetek volna? Ma hazafel...

Mit tettetek volna? Ma hazafele jövet egy motoros szándékosan nem húzódott le -lakott területen kívül, én autóval- emiatt max.60 km sebességre kényszerített a sűrű szembejövő forgalom miatt.

Figyelt kérdés
Dudáltam, többször is. Amikor végre sikerült megelőzni, láttuk, hangosan röhög...
2009. aug. 21. 21:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem köteles az út legszélén közlekednie, ha padka, vagy hiányos útburkolat, nyomvályus útszél miatt veszélyeztetné a testi épségét.

Ha egy Trabant megy előtted 60-nal, azt is ki kell várnod, míg megelőzheted, attól, hogy a motoros "keskenyebb", ugyanolyan jogú résztvevője a forgalomnak!

2009. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólóval. Azért, mert Te autóval vagy, még nem kell minden kisebb járműnek lehúzódni előled. Várdd ki a sorod és ne morgolódj ;)
2009. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt rossz az országút. Kényelmesen, biztonsággal tudott volna lehúzódni az út szélére.
2009. aug. 21. 21:36
 4/30 A kérdező kommentje:
Úgy látszott, kifejezetten élvezte, hogy hosszú időre feltartotta a forgalmat.
2009. aug. 21. 21:39
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
De ha sűrűn jöttek szemben, akkor sem előzhetted volna meg, ha lehúzódik. Tudod, van olyan, hogy oldaltávolság!! Kötelezően betartandó!! Ha szorosan mellette előzöl és valami miatt egy picit elhúzza a kormányt (lyuk, kő), akkor neked megy és Te leszel felháborodva.
2009. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit, illetve mi sem tudtunk volna mit tenni. (max. a duda). Mert ugye fel nem lökheti az ember. Egyébként ritka a 60-nal "száguldozó" motoros. :)
2009. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Á, nem értitek, vagy nem akarjátok érteni. Szinte a felezővonalon robogott.


Nem vagyok türelmetlen, tülekedő, akarnok vezető. Sok olyan helyzeten vagyok túl, amikor más ügyetlenkedett, figyelmetlen, vagy szabálytalan volt. Ezeket az ember kivédi és a következő pillanatban elfelejti, mert nem voltak szándékosak (rosszindulatúak). De itt egészen más volt a helyzet! Egyszerűen nyilvánvaló volt, hogy szemétkedni akart!!!

2009. aug. 21. 22:01
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a 21:57-es vagyok. Dehogynem, én értem, ezért is válaszoltam azt, hogy nem tudsz mit tenni. (Duda és türelem).
2009. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Én sem tudok sehogy igazat adni neked. Lehetett volna más jármű is ami jogosult ott közlekedni, és egyáltalán nem biztonságos szembejövő forgalom mellett motorost előzni. Sokan már kiteszik az autó hátuljára hogy Vigyázz a motorosokra! Én is közlekedem, tudok gyorsan menni, ha van egy 40-es tábla lelassítok a belső sávban is 40-re, tudnék ott 150-nel is menni, csak nincs pénzem bírságra, akinek nem tetszik bekaphatja. És az olyan barmokat akik nem tudják hogy mi az a követési távolság be szoktam kakiltatni, hátha megtanulják, ha nincs előttem semmi és ott van mögöttem 5 méterre, kap egy fék lámpát, utána nyomom is a gázt. Ha meg nyomtad eszetlenül a dudát akkor be is bizonyítottad.
2009. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Na látjátok, ez egy tipikusan magyar probléma ezzel a sok okoskodással, meg jogi fejtegetéssel. Én Olaszországból írok, úgy hogy kívülről tudom látni a dolgokat, bár a problémát átérzem, mert itt is gyakran ezt csinálják a motorosok, csak egy különbség van, hogy nem röhögnek hozzá.


Szóval itt az a felfogás, hogy mindenki úgy él, úgy halad az úton, ahogy ő jónak látja, ahogy kellemesnek érzi. Ettől nem szokás megsértődni. Senkiben nem merül fel, hogy azért megy a motoros az út közepén, mert ezzel szívatni akar, és a motoros se "élvezi" a helyzetet, csak úgy ott megy. Nincs ebből semmi. Aztán megoldódik a helyzet valahogy. Megelőzöm, ha tudom ha meg nem, akkor dudálok egy picit (na nem olyan indulatosan, mint otthon szoktak), és akkor többnyire félrehúzódik. És ennyi. Hát így is lehetne, de mi nem ilyenek vagyunk.

2009. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!