Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az nem számít, hogy valaki az...

Az nem számít, hogy valaki az út szélétől 1 méterre jött, és úgy mentünk bele szembe?

Figyelt kérdés

Haverommal mentünk hozzájuk, és nem száguldoztunk, de haverom bekanyarodott balra főútról egy kis utcába.

És a kerítés miatt nem látta, hogy jönnek ott. Nem kanyarodott szűken, hanem kis szűk utca volt, és aki jött az nem a padka mellett jött. Nem értem miért. Nem volt ott se parkoló autó, se magas padka, semmi, lapos út, és fű mellette.

De úgy jött, hogy 1 méter volt a padka és a kocsi között.

Szóval majdnem az út közepén jött.

Haverom visszatekerte a kormányt, de jobb oldalt, meg árok volt beton mély. És nem akart bele menni, így egyenesbe hozta a kocsit, és végig darálta a szembejövő oldalát.


Végül az lett, hogy nem akart egyik se rendőrt hívni, és adott haverom betétlapot.

Én úgy vélem most is, hogy kellett volna rendőr.

De a haverom akkor is azt mondta, hogy nem jó ötlet, kijönnek, elkezdenek kérdezősködni, hogy miért nem álltunk meg egyből inkább, vagy miért nem néztük meg hogy jönnek-e onnan...


De kinek lett volna igaza? Én azt mondom, hogy Magyarországon jobbra tartás van. A hapek nem tartott jobbra, hanem 1 méterrel az út közepén jött indokolatlanul.

Ez nem számít?



2013. márc. 24. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy,hogy hol jön,akkor sem mehettek neki az oldalának,ha a másik oldalon jönne,

ti meg nekimentetek

2013. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

noh lehet én nem értem de egy fő ut az csak fő ut !fő utvonal van osztot pályás mint régi 3 as egyes részein vagy 2irányu szembe jövö forgalom van!

barátod nem lasitot kelöképen ugy tért le az utrol , mert kresz is elö irja szabályban gépjármű sebeségét kanyarodáshoz kelőképen kell le csökenteni ha szukséges megállásal elsőbség adásal majd ujra folytathatjuk a kanyarodást !

ott irod bekanyarodtunk fő utrol egy kis utcába ahol keritéstől nem láttot semit sem, itt már hibás másodjára is, mikor valahova be kanyarodsz eleve ha nem belátható rész nem mész olyan sebeségel ha jön egy kocsi vagy traktor ne tudj megállni, amugy lényeget leirtad , kanyarodás sebeség agyatlan haverod nem lasitot kelőképen, ő a hibás mert miután be is kanyarodot nem tudta kis idő allat lefékezni a kocsit ezt ott irod le nem kanyarodot lassan ,nem tudod mást tenni kénytelen volt ledarálni egy részt a kocsibol.mert aki lassan kanyarodik az egy max 2 4 méteren belul megáll elsőre.

miért nem hivot rendőrt. 1 mert tudta vétkes 2 rendőr ki jönn kineveti 3 akkorát kap kiszállási dijat helyszinelés nevetve fognak rá emlékezni. amit főztél ed is meg.

2013. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Hehe, kiszállási díj? Nem mosógépszerelő, rendőr!


1. Haverod nem látta be az előtte lévő útszakaszt kellőképpen, gyakorlatilag relatív gyorshajtást követett el.

2. A másik fél pedig nem tartotta be a jobbra tartás kötelezettségét.


Ez a kettő együtt szerintem a felelősség megosztására adhat(ott volna) okot - kivéve, ha valamiért esetleg kikerülést hajtott végre a mellékutcából érkező.


Haverod pedig jó lenne, ha elgondolkodna azon, vajon jobb döntés az utcai vizesárok helyett egy kemény, vele ellentétes irányban mozgó tárgynak nekimenni. Félreértés ne essék: ha mély vagy meredek partoldalú az árok, azon fejre is lehet állni, magyarán lehet, hogy jól döntött - de ha nem ez a szitu, akkor bizony tök feleslegesen okozott kárt a szembejövőnek.

2013. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
kinek volt igaza?utólag már teljesen mindegy.viszont több ilyen kérdést is feltettek már,tehát hogy balra kanyarodáskor után ütköztek a szembejövővel és azon kívül hogy nem fér a fejembe hogy hogy tud ilyen előfordulni,elkezdtem félni.haverod hány éves?fiatalabb generációhoz tartozik?
2013. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Énszerintem is haverod volt a hibás.

És gondolj bele ha egy teherautó jött volna és ő pedig direkt a bal oldalra ment volna (kis utca miatt) hogy a hátsó kerék ne az árokban kössön ki akkor meg frontálisan ütköztetek volna

2013. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

van kiszállási dij, még pedig az kapja a csekket aki a vétkes személy.

épp ugy van csendháboritásnál. 2 3 szor ki jönnek hozzád majd kuldik a csekket mely tartalmaza a kiszállási dijat .

tuzoltók is használják kiszállási dijat , példa macskám fent van a tetőn nem jönn le !

nézz utánna mert létezik mikor htk-nak személyre pénz összeget.

2013. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha ember fekszik keresztben (rossz sávban), akkor a haverod áthajthat rajta? De nem ezerrel, csak úgy óvatosan...
2013. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Balra kanyarodott? És hogy nem vette észre az érkezőt? Lássuk, mi történik; lassítok, kiteszem az indexet, középre sorolok, kanyarodás közben áthajtok a szembejövő sávon, de még mindig nem nézek be abba a nyavalyás utcába, elvégre tegnap se jött arra senki. na ne!Szerintem a haverod azért nem akart rendőrt hívni, hátha alaposabban megvizsgálják a jogsiját, és netán kiderül, hogy vette.
2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rendőr vagyok.

Teljesen mindegy mi történt volna, ha...

Az a kérdéses, hogy a haverod betétlapjára a legalsó rovatba, beleírtátok-e, hogy a baleset következtében a felelősségemet elismerem (aláírás), a másik oldalán a lapnak pedig szintén ugyan ezt, vagy azt, hogy nem ismerem el?

Megmondom őszintén a biztosító ilyen esetben játszani fog veletek, nem akar fizetni senkinek, mivel nincs bizonyíték, a felelősség nem ismert.

Ha rendőrt hívtatok volna, akkor ő megmondta volna, hogy ki a hibás, vagy esetleg osztott felelősség.

Viszont ha rendőrt hívsz akkor ő közúti baleset okozásáért bírságolni fog, mivel elő van írva. Tehát a felelős büntetést is kap a balesetért, főleg ha nem ismeri el.

2013. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja ráírta, hogy elismeri, innentől fogva mindegy. Csak úgy hiszem nem tisztességes dolog az út közepén jönni, ha nincs semmi akadály...
2013. márc. 26. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!