Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó az nekem, ha én nem engedek...

Jó az nekem, ha én nem engedek be senkit az én sávomba, ha nagy a sor, vagy dugó van?

Figyelt kérdés

Bátyám haverja mondta, hogy ne engedjem, hogy ha áll a sor, vagy nagy a dugó, akkor valaki befurakodjon elém. Mert akkor mindenki ezt fogja, és én meg soha nem fogok eljutni időben ahova menni akarok.

Ő se enged be senkit, ha át akarnak menni a sávjába, akkor közelebb gurul az előtte állóhoz, akár hogy csak fél méter hely maradjon.

Azt mondja, muszáj határozottan és keményen közlekedni Budapesten, főleg forgalmasabb helyeken, mert sok "haszonleső" ahogy Ő nevezi őket, végig mennek egy sávon, ahol kanyarodó lesz, és befurakodnak az egyenesen menőbe, hogy megelőzzenek 20-30 autót akár.

És ezeket nem szabad engedni magunk elé.


Igaz van? Fogadjam meg ezt a tanácsot?

Más is alkalmazza ezt?



2013. ápr. 13. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vezess csak bunkón, ha találkozunk, én remélem egy nagy KRAZ-ben ülök. Cipzár elvel meg lehet oldani az ilyen helyzeteket, csak sokan azt sem tudják mi az. Az a helyzet hogy Magyarországon 0 a közlekedési morál. Kintvoltam bécsben, egy sávval balra akartem menni, kitettem az indexet, kb. 15 másodperc múlva már a másik sorban voltam, az első autó beenged, ugyan ez van szlovéniában is, csak hogy olyan helyeket mondjak ahol vezettem már egy keveset. Igaz ott amikor megláttam a rutinpályát, ha jól emlékszem Muraszombat környékén azt hittem eldobom az agyam. Megálltam mellette, és néztem, hogy ők lehet ezért parkolnak normálisan, ezért nem gurulnak hátra emelkedőn indulásnál. Nagy csodálkozásomban mire hazaértem akkor döbbentem rá, hogy nem fényképeztem le.

Az viszont igaz, hogy akik csak előzés céljából előremegy 20-30 autót az irritáló.

2013. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én is örülök, ha át kell sorolnom és beengednek dugóban, ezért többnyire én is be szoktam engedni másokat, ha előttem akarnak besorolni, főleg ha szerencsétlen már régóta indexel, de mindenki sz*rik rá. Tök mindegy, hogy 5-tel elaraszolok mellette vagy 2 másodperccel tovább állok, amíg bejön elém.
2013. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: Ha mindenki úgy gondolná mint a bátyád haverja, az egyik sáv teljesen beállna, az útakadály megszűnéséig. Ez mondjuk laza 12 óra egy kátyújavításnál.


Szóval, lehet nem a legoptimálisabb megoldás.

Én egy autót szoktam beengedni, a következőt a mögöttem lévőre bízom.

2013. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzettől függ.


Ha csak simán dugó van akkor zipzár elv alapján simán be szoktam engedni embereket.


Ha a paraszt a balra kanyarodó sávban kikerüli a sort aztán be akar pofátlankodni a sor elejére azt akkor sem engedem be ha egy platós IFA jön szembe fék nélkül.

2013. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a tanulság indulj el időben hogy be tudj mást engedni
2013. ápr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én beengedem aki kéri..mert én is járhatok így..

néha nem engednek, de fél percnél tovább nem kell várakozni..


mondom fél perc...az semmi..


beengedem, hadd menjen..és akkor? persze egy kamazt, amitől hullik a sitt, na azt nem...

2013. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bátyád egy köcsög, ne hallgass rá. Ezzel a morállal nem lehet közlekedni, ezért tartunk ott, ahol.

Jó persze, aláírom, hogy van az a pofátlansági szint ahol tényleg ráér várni néhány autónyit...:)

2013. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is egy autót szoktam beengedni, a következőt a mögöttem lévőre hagyom.
2013. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!