Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZT nem véletlen találták...

A KRESZT nem véletlen találták ki. Ha holnaptól MINDENKI MINDEN szabályt 100%ig betartana, jó lenne?

Figyelt kérdés

Azt mondják sokan, hogy LEHETETLEN úgy vezetni, hogy tényleg MINDEN szabályt 100%osan betarts!


De nem véletlen találták ki a szabályokat, gondolkom sok balesetet megúszik így az ember.


Ha holnaptól tegyük fel: Mindenki betartja az összes KRESZ szabályt 100%ban(nincs "csak épp rámentem a vonalra! csak kikerültem! "csak 1 percre álltam meg!)

akkor holnaptól milyen lenne közlekedni?



2013. ápr. 13. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kialakulna a világ legnagyobb dugója (legalábbis Pesten egész biztosan).
2013. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha holnaptól mindenki betartaná a szabályokat, óriási káosz lenne. Olyan, amilyet még nem láttál. Dugók lennének mindenütt, egymást érnék a balesetek, megbénulna a közlekedés. Pedig az autók nagy része el sem indulna, mert nem felelne meg a KRESZ szabályainak - megkockáztatom, hogy a járműparknak bőven több, mint 10%-a maradna állva (mondjuk a tömegközlekedési cégeknél lehet, hogy 50% fölötti lenn az arány).

Nem azért lenne ez így, mert a KRESZ alapjaiban véve rossz. A járműközlekedést szabályzó paragrafusokban aránylag ritka az ellentmondás, megfelelő a szabályozás. Viszont a közlekedés jelenlegi, megvalósult rendszerében annyi helyen vannak benne a kisebb-nagyobb szabálysértések, hogy azok nélkül minden felborulna. Például holnaptól kezdve mindenki csak zöldre indulna a lámpánál, a sárga elején átmenne 1-2, féktávon belül érkező autó, a többiek pedig megállnának. Csökkenne a kereszteződések áteresztőképessége, nagyobb dugók jönnének. Az autók nem állnának meg mindenféle, többé-kevésbé szabályos helyen, hanem mindenki addig menne, amíg nem talál rendes parkolót. Így a parkolók környékén óriási lenne a tömeg. Egyes, lámpa nélküli csomópontokban, ahol a keresztező út forgalma nagy, ráadá, nem lenne "na, bedugom az autó orrát, azt' csak megáll végre valaki" jelszó alatti furakodás, ezért az alárendelt úton percekig állna a kocsisor, míg végre valahol lenne egy lyuk, ahová befér egy jármű. A sebességhatárok betartása is lassítana mindent.

Persze nem maradna örökre így a helyzet: valószínűleg pár héten belül kialakulna egy új, más elveken alapuló, más ritmusú forgalom. De az átmeneti időszakot mindenki megszenvedné.

2013. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy dolgot mondok, kanyarodósávban zöld van a kocsiknak, meg a gyalogosoknak is azon az úton ahova kanyarodok. Elvileg ha lelépett a gyalogos a járdáról, már nem mehetek át előtte a zebrán kocsival... Ha ezt betartjuk, holnaptól senki sem fog sehova sem kanyarodni ahol zebra van :)
2013. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Az elöttem szólóknak mind igaza van, annyit tennèk hozzà az utolsóhoz, hogy friss jogsival az andràssyn èjszaka sok rendör kocsikàzott, èn pedig be voltam tojva. Hètvègi buliidöszak, sok gyalogos volt. Èn az oktogonnà mentem rà a körùtra, volt egy kis hely, de nem mertem a gyalogosok között àtmenni ès dudàlt a rendör, hogy menjek màr.


Ma màr nincs ilyenböl baj, de akkor mèg mindent be akartam tartani, ha meglàttam egy rendörautót. Ma màr nem èrdekel... èvi 1 büntetès, többet nem piszkàlnak

2013. ápr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!