Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen fórumon lehetne ennek...

Milyen fórumon lehetne ennek a sok szabálytudó, öntudatos gyalogosnak elmagyarázni, hogy ok. , hogy a zebra az ővék, a legalább egy pillantást vessen a gk. Vezetőjére, hogy látja-e?!

Figyelt kérdés
Lehajtott fejjel,vagy büszkén,eget nézve is elsőbsége van,de ha esik,szürkület van,ő pedig fekete ruhában világít akkor meg csodálkozik,hogy felborítják! Fáj,az a szemkontakt nekik,hogy látva vannak-e vagy sem?? Aki tud ültessen be maga mellé nem autós embereket,hogy lássák,már ők is,hogy sokszor mennyi látszik belőlük!!

2013. márc. 31. 09:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sok ember azt hiszi hogy mindenhogy elsőbbségük van, én azt bírom hogy már néhány méterre van a zebra nekem de azért le akarna lépni.
2013. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogosok többsége gyakorlatilag csukott szemmel Brown-mozgást végez.

Mondom ezt gyalogosként! Megyek az utcán, és jön velem szembe a sok barom. Nyomogatják a telefonjukat, nem néznek semerre, nem hallanak semmit (fülükben fülhallgató), nekem jönnek, de vagy fel sem tűnik nekik, vagy még nekik áll feljebb... Páran ráérősen totyognak előttem, próbálnám kikerülni őket, de nem tudom, mert jobbra-balra tántorognak, megállnak, véletlenszerűen irányt változtatnak, semmi esetre sem tudnának egyenesen, viszonylag kiszámíthatóan menni. Közben jön egy bringás, teker mint állat, a mozgása éppen csak a fizika határain belül számítható ki (tehetetlenség, súrlódás, stb.), de ő ezeket is igyekszik felülbírálni a szlalomozása közben...

Végre elérem a kib*szott metrót, erre úgy megdöglik alattam a szerelvény, hogy ki sem tud állni a megállóból...

Néha egy kicsit kezd tele lenni a f*szom a közlekedéssel.

2013. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Gyalogosként kereshetem a szemkontaktust, ott állok már egy perce a zebránál a vezetők meg le sem... Na szóval, nem adják meg az elsőbbséget. Elkezdem mutogatni nekik a gyalogátkelő tábláját, néznek engem, nézik a táblát aztán lassítás nélkül mennek tovább. Ez a legjobb látási viszonyok mellett van így.

Ezek után nem tudom ki az az eszement aki sötétben, sötét ruhával vakon átmenne a zebrán.

2013. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Ha az a kérdés érdekelt volna,hogy miért van annyi bunkó autós,aki nem adja meg az elsőbséget,akkor azt kérdeztem volna meg!De az most nem érdekel,mert igenis rengeteg "a zebra az enyém,és ha kell az életem árán is átmegyek" gyalog van!! Mostanában 2-szer is majdnem elgombáztam ilyen elsőtétített gyalogot,pedig eléggé figyelem az öntudatos rejtözködőit! Nem szeretnék gyilkos lenni,de ehez az ő segítségükre is szükség lenne! Nem is beszélve az "örök zebrákról" amin,non-stop egyesével jönnek-mennek! Szóval ha észrevetted volna,nem egy vitát szeretnék szítani,hanem valahogy a tudomásukra,tudomásodra hozni neked is mint gyalogosan közlekedőnek,hogy csak a jó szándék kevés,észre is kell hogy vagyük,hogy jön a gyalog!! Az autós(nem a bunkóbbik)nem tévedhetetlen,nem lát 360 fokban,a gyalog pedig nem bírja a vasat! Ezt a problémát szeretném valamennyire orvosolni!
2013. márc. 31. 11:20
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk a gyalogátkelőknél legtöbbször még mindig az ököljog van érvényben, hiába van a gyalogosnak elsőbbsége! Ráadásul neked, mint autós, a kijelölt gyalogátkelőt olyan sebességgel kellene megközelítened, hogy a gyalogosok bármikor biztonságosan át tudjanak kelni rajta, még akkor is, ha történetesen éjjel egy fekete ruhás félrészeg vak gyalogosról lenne szó. Érdekes módon az egyenrangú útkereszteződésekben a legtöbbször tökéletesen működik a lelassítok, benézek, elsőbbséget adok művelet, de a zebránál nem. Pedig ott is így kéne működnie és nem a gyalogosra fogni, hogy miét nem néz körbe! Kedves kérdező, neked kéne a tudatodig eljutnia, hogy a gyalogosnak ugyanolyan elsőbbsége van a zebrán, mint pl. az említett egyenrangú útnál a jobbról jövőnek! Bármilyen magyarázat, csak a saját (hibás) önigazolásodra jó. Nem véletlen, hogy a zebrán történő gázolásnál mindig az autós a vétkes.
2013. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Vagy én vagyok nehezen értelmezhető,vagy a válaszolókkal van valami gond!? Akkor mégegyszer! A gyalogosnak mindig előnye van,ha kergetik akkor is,és ezt az autós vegye is tudomásul!!! Abban azért egyetértünk,hogy egy gk vezető kb.10-szer annyi dologra figyel mint a gyalog!? Na már most,ha ne adj isten összekavarodik a figyelmi sorrend,mert szar napja van,vagy kiborult a levese és utána kap,vagy bármi képtelenség van,és előbb leves utána jajj gyalogos,akkor ő megy sittre,jogosan!! Eddig érthető!? De a gyalognak jót akarván szeretném ha bejutna az agyukba,hogy ha kevésbé akarja megmutatni az autósnak(pláne ha ugye a levesét szedegeti össze)hogy ő az előnyös,de nem ránéz,vagy a kocsi mozgási energiáját vizsgálja,hanem felemelt fejjel büszkén csattog az ő zebráján,attól még lapos lesz!! Könyörögve kérem,ha szégyellős,akkor csak pillancson oda,hogy meg tud állni,egyáltalán meg akar állni,mert a törvény mellette szól,meg a korház vagy a halál is!! Egy két értelmesebb szülő elmagyarázza a gyerekének hogy elsőbséged ugye akkor van ha megadják!! Akiről én beszélek,az csak a szabályokat hajtogatja,és bíztatja a pulyát hogy sehová ne nézz,csak menj mert előnyös vagy!! Tehát a téma nem az hogy ki mellett áll a jog,hanem hogy melyik gyalog akar ideje korán kimúlni!!!
2013. márc. 31. 14:43
 7/35 anonim ***** válasza:

Autósként értem hogy mi a problémája a kérdezőnek éjszaka a gyalogossal. Múltkor éjszaka szakadó esőben már csak akkor vettem észre a gyalogost mikor elmentem mellette. Nem lépett le elém ☺.

90%-ban el szoktam engedni a gyalogosokat, mert elsőbbségük van, és én úgy tapasztalom hogy a nagytöbbség szét szokott nézni mielőtt lelép a zebrára.

2013. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg a jobb kezet, vagy az elsőbbségadást csak 90%-ban betartani! Vajon mekkora lesz a szerencséd, hogy épp nem jön senki? :)
2013. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy a gyalogosnak mindenáron elsőbbsége van. Nekem úgy tanították, hogy a gyalogosnak előbb meg kell állnia, szétnéznie, és ha nincs féktávolságon belül autó, akkor szabad neki lelépnie. Amit itt írnak néhányan akkor ennyi erővel egy főútvonalon egy autósnak fékezgetnie kellene minden zebránál egyenrangú út sebességre? Milyen dugók lennének. Ne röhögtessetek már. Akkor van csak elsőbbsége a gyalogosnak, hogy ha már szétnézett. Ez törvényben nem így van, de ha számít valamit az élete, akkor legyen már ennyi esze egy gyalogosnak. Főleg a bicikliseknek, akik körforgalom előtt lassítás nélkül átvágnak előttem a ZEBRÁN.
2013. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

# 8

7-es vagyok, látom kiemelted hogy csak 90%-ban adom meg az elsőbbséget.☺

Véleményem szerint ez még elég magas %-nak számít. De a másik fele hogy a múltkor mentem kocsival, és ott ált két nő a zebránál, lassítottam, de eszük ágában sem volt átmenni, csak beszélgettek. Mire kb negyed óra alatt bevásároltam, és mentem hazafelé, az a két okoska még mindig ugyanott tanyázott. ☺

2013. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!