Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Záró vonalat tilos átlépni....

Záró vonalat tilos átlépni. De ha elzárják az utat, nincs mit tenni nem?

Figyelt kérdés

Például az út szélén elakadt jármű, vagy csinálják az utat.

Ilyenkor a rendőrség nem szól semmit, ha indexelve óvatosan a záróvonalat átlépve kikerülöm aki feltartja a forgalmat ugye?



2013. márc. 22. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak szólni érte.
2013. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha akadály van, akkor természetesen átlépheted (a lépésben haladó jármű nem akadály, azt meg kell várni, hogy megálljon és akkor már kikerülés és nem előzés)
2013. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A záróvonal nem azt jelenti, hogy előzni nem szabad! Egyáltalán érinteni sem, ez a kikerülés stb. mindenre vonatkozik.

De természetesen nem fog a rendőr megbüntetni ezért, hanem a szabálytalanul megállót bünteti meg a megállás szabályainak megszegése miatt - kivéve műszaki hiba -

Ha előtted áll az az autó és nem forgalmi ok miatt nyugodtan átlépheted a záróvonalat, nem fognak megbüntetni.

2013. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, még vizsgán se szólnak érte. Nekem volt ilyen szitu vizsgán, azt hittem full bukás, de megdicsért hogy ésszerűen közlekedtem nem a "szabályok" szerint.
2013. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!