Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszaka tolatva elütni egy...

Éjszaka tolatva elütni egy gyalogost, leírná valaki, mit észlel ebből az autós?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én magam nem vezetek, de szükségem volna egy kitalált baleset leírására (nem jogi ügy, irodalmi munkásság számára kéne). Valaki tapasztalt autós lenne olyan szíves, és leírná, mi lenne észlelhető a kocsiban a következő szituációból?

Téli éjszaka, sedan kocsi, a sofőr elhagyatott utca végéről tolatásban óhajt elindulni, majd Y-ban megfordulni (nem lehet továbbhaladni). Az egyik utas nem szállt vissza a kocsiba, hanem kb. 10 méterre az autótól bámészkodik, ellenkező irányban, de ezt a többiek nem vették észre. A kocsi elindul, és hátramenetben elcsapja. Leírná valaki, mit észlelnek ebből az autóban (indulási műveletekkel, sebességfokozatokkal stb. együtt)? Előre is köszönöm szépen!


2013. ápr. 28. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs az úton kátyú, gödör, akkor érezhető. De ehhez kell persze, hogy friss legyen az illető. Én azt megéreztem mikor egy kukának mentem neki. Könnyebb, mint egy ember. Viszont ha az úton gödör, kátyú van, akkor a sofőr azt hiszi, hogy csak az egyiktől ingott meg a kocsi és nyomja a gázt, hogy kimenjen belőle. Például mikor itthon tolatok, van pár repedés az úton, meg kicst lejt, a rükverc alapjárata nem elég, hogy a padkáig tolassak, kell segítenem kicsit a gáz nyomásával. De egyébként ezért kell jobbra-balra-hátra nézni miközben tolatsz. Én legalábbis pesti autósként ezt szoktam meg. Inkább legyen lassúbb, nem annyira magabiztos, de én nekem még kockázat se volt, hogy esetleg valakinek nekitolatok.


De ezek függnek elég sok mindentől. Mennyire nehéz az autó hátulja, egészen addig a kis apró részletig, hogy hátsókerékmeghajtású-e A sedan természetesen alapból rátesz, mivel messze van a sofőrtől a hátulja. Egy kisebb, ferde hátú autóban nagyobb esély van észrevenni a kis "pukkanást"


Ezért nagyon jók az olyan autók, amikben van tolatókamera, mindenféle érzékelő.. Sajnos sok ember került már azért börtönbe, mert nem tellett neki drága autóra és az olcsóval nem vette észre.

2013. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Szóval akkor, szerinted, hogy zajlana le egy ilyen incidens? Mit hallana, milyen lökést érezne a vezető, meg tudna-e úgy állni, hogy ne hajtson keresztül a gyalogoson...?
2013. ápr. 28. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, hogyha figyel, fülel és nem csak ész nélkül közlekedik, akkor simán megérzi. Jómagam mindenfelé nézni szoktam, ha nem vagyok biztos a dolgomban, inkább ki is szállok. Mivel ez az ember súlyától is nagyban függ. Kisgyerektől egészen a nagydarab felnőttig. De én biztos, hogy megérezném amiatt, hogy nehezebben megy az autó.
2013. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel vaksötétről beszélünk, nem fog gyorsan menni a sofőr tolatásnál, szóval "elcsapni" nem fogja, maximum fellökni. Így tehát a gyalogos tud kiáltani, amit már biztosan észrevesz a sofőr.
2013. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet valahogy csavarni úgy a körülményeket, hogy megtörténhessen, de nagyon nem életszerű egy ilyen szitu. Ha csak nem valami amcsi film stílusú autós üldözéses jelenet lopott autóval, a sofőrnek pénze, sok munkája van az autójában, ösztönösen vigyáz rá, és óvatosan tolat. Tempósan elcsapni semmiképp nen tudja, ha nem állat, vagy nem egy rakás szerencsétlenség, hogy nagy fordulaton kínlódik, lecsúszik a lába a kuplungról, és pánikjában padlógázt ad.


Ha mindenképp súlyos sérülés akarsz kihozni belőle, hosszú út kell, a fáradt sofőr merőlegesen beparkol egy kifele lejtős helyre, majd a lábával a féken azonnal bealszik, elfelejti sebességbe tenni és a kéziféket behúzni. Az utas kiszáll levegőzni, az autó mögött áll annak háttal a szemközti oldalon, amikor a sofőr lába álmában lecsúszik a fékről, az autó kigurul, és odaszoritja a srácot a falhoz, korláthoz.


Másik alternatíva, hogy a kinti gyerek lehajol az autó mögött cipőt bekötni, akkor a sofőr már nem láthatja egyik tükörben sem.


Hogy a sofőr mit érezhet, arról nem tudok referálni, egyszer érte el a vonóhorgom a szomszédom rendszámát, nagyon lassan mentem, semmit nem éreztem, csak a reccsenést hallottam.

2013. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 1. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!