Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságos még ezek után ez...

Biztonságos még ezek után ez az autós gyerekülés?

Figyelt kérdés

Vettem neten használtan egy szerintem amúgy biztonságos ülést (besefe izi comfort X3), nem is volt olyan drága, 30 ezer ft, 3 éves az ülés. Az emailt váltások közben kiderült, hogy balesetben vett részt az ülés. Ugyan közvetlenül nem sérült sem maga az ülés sem a gyermek.

Most bizonytalan vagyok, hogy ezek után még biztonságos e az ülés vagy lehetnek rajta olyan mikrosérülések, amik ne adj ég egy következő balesetnél az én gyerekemet már nem védik meg?


Köszi!



2013. máj. 2. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Baleset után a biztonsági öveket cserélni kell, mert azok úgy vannak kialakítva, hogy megnyúlnak, amikor megfogják az embert, hogy mérsékeljék a testre ható erőt.

Ha szemmel nem is látszik a megnyúlás, az az öv már sosem lesz az igazi, mert "elhasználódott" a megnyúlása, a következő balesetnél vagy elszakad, vagy ami valószínűbb, kevesebbet fog nyúlni, mint kellene ezért nagyobb sérülést fog okozni. Én a helyedben visszavinném.

2013. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még el sem hoztam, mert még csak a lelevelezésnél tartunk, de lehet vissza lépek a vásárlástól.


Csak az szörnyű, hogy sok esetben ki sem derül az ilyesmi és megveszi az ember a balesetes ülést, itt legalább kiderült, persze ez nem vigasztal. Ez a zsákba macska egy használt ülésnél :(

2013. máj. 2. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire számít a gyereked éppsége akkor nem éri meg egy új? És nemkell aggódni ennyire, hogy mibaja lehet.
2013. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha megtehetném megtenném. A 12 éves kapott ülésünket akarom lecserélni, de max 30 ezrem van rá, és inkább keresnék egy biztonságos használt ülést, mint egy no name gagyi Naniát mondjuk vagy mit tom én.

Nem azt kértem, hogy a pénztárcámba nyúlkáljon bárki is.


Hidd el szeretném én is, ha megehetném, hogy megvegyek neki egy szuper biztonságos ülést...ja meg hozzá egy szuper biztonságos autót is!

De be kell érni ennyivel....

2013. máj. 3. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:

a balesetes ülés nem biztonságos

- ugyanígy nem az, ha a hungarocell része el van törve -


a nania tesztelt, nem a csúcs, de kategórájában jó kompromisszum

2013. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!