Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra kanyarodásnál mikor...

Jobbra kanyarodásnál mikor mehetek be a buszsávba? Végig mehetek hosszan, ha tényleg el akarok kanyarodni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok én busz, se taxis, ezért kérdem.

Nem nekem találták ki a buszsávot.

De arra nem emlékszem KRESZből, hogy ha jobbra akarok kanyarodni, mikor mehetek be a busz sávba.

Van ahol le akarok kanyarodni jobbra, be ilyen autószalonokhoz. És előtte a kereszteződés előtt van 1-1 csík. Gondolom, hogy ott léphetném át.

De ha áll a sor a lámpa miatt, akik egyenesen mennek, én bemehetek a jobb oldali busz sávba, kikerülve így 30-40 autót, majd elfordulok jobbra?

Szóval nem állok ott még 2-3 percet, mire oda ér a sor ahhoz a szaggatot vonalhoz, hanem megfogom magam, és véggi megyek jobb oldalt előre, majd befordulok jobbra.

Lehet ilyet?



2013. máj. 4. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A záróvonal fogalmára emlékszel KRESZből?
2013. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

"záróvonal"

Az mi? Tyúkok megeszik?☺

2013. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha. De most mi a különbség, aközött, hogy a kereszteződése előtt 15 méterrel megyek be, vagy én bemegyek előbb úgy, hogy én nem tartok fel egy buszt-taxist sem, akkor miért ne mehetnék át?
2013. máj. 4. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van terelővonal a záróvonal mellett, ott átlépheted, amúgy meg nem. Google street viewen keres rá Budapest Dózsa György út, Peterdy u, Dembinszky u kereszteződésre, ott van buszsáv, lehet is látni, hogy van kialakítva. Azért ezt hoztam példának, mert ezt pont ismerem, gondolom máshol is ugyanígy van.
2013. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy az egyiket szabad, a másikat nem. A buszsávot azért jelölték ki, hogy a buszok szabad haladását biztosítsák, nem a tiédet. Ha zavar a dugó, jó reggelt, te csináltad. Járj busszal.


Mellesleg a rossz példa ragadós. Ha mindenki ezt csinálja, előbb-utóbb beragad a buszsáv is, és ha ott áll mögötted a csuklós, akkor már hiába mondod, hogy "hát amikor én átjöttem a buszsávba 30-40 autóval ezelőtt, akkor még tök üresnek tűnt", attól még te vagy az, aki feltart 120 embert, mert a szabályok felett állónak érzed magad.

2013. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok felfogtam
2013. máj. 4. 10:13
 7/8 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nagymotorral folyamatosan is haladhatsz a buszsávban. Vegyél mocit :)
2013. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Segédmotorral is lehet haladni szabályosan buszsávban!
2013. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!