Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek nem kell bekötni a...

Kinek nem kell bekötni a biztonsági övet az autóban?

Figyelt kérdés
A vezetés oktatónak, a taxisoknak, és van még egy harmadik amit nem tudom kicsodák.Talán a kisbaba mellett utazó?
2008. jún. 16. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Na jó ezt nem értem. Miért ne kellene nekik bekötni az övet? Ugyanúgy emberek, akik összetörnek egy balesetben.
2008. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
mindenkinek be kell kötni magát. még a terhes kismamáknak is, inkább a babaának legyen baja mind mindkettö meghaljon.
2008. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kreszben úgy van hogy az oktatónak nem kell mert ha a tanuló veszélyhelyzetet csinál közbe tud avatkozni. A taxi soförnek meg azért ha támadás éri el tudjon menekülni.Van még egy csoport akinek valamilyen indok miatt nm kell,a terhes kismama eldönthet hogy beköti vagy sem
2008. jún. 16. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a rendőrök, hogy minél gyorsabban ki tudjanak szállni a helyszínen.
2008. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
igen, én is a rendőröket mondom.
2008. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
április hónaptól fogva kivételt képeznek a biztonsági öv személyautós használata alól a három év alatti gyermekek, a tolató sofőrök, az éppen dolgozó taxisok, a mentő betegellátó terében utazók, illetve azok, akiket az övhasználat alól orvos ment fel. ja! és a rendőröknek is kell!!!tudom,mert az vagyok.
2008. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
akkor a kollegáid nem igazán ismerik ezt a szabályt. :)
2008. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

"április hónaptól fogva kivételt képeznek a biztonsági öv személyautós használata alól a három év alatti gyermekek"

Tíz év a korhatár, de csak akkor, ha hátul ketten foglalnak el egy helyet!

Vagy lemaradtam valamiről? :)


46. §

(2) Gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - legfeljebb a jármű hatósági engedélyében feltüntetett számú személyt szabad szállítani. A szállítható személyek számának meghatározásánál a vezetőt is figyelembe kell venni. Két 10 éven aluli gyermeket egy személynek kell tekinteni.


48. §

(5) Olyan gépkocsival, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan gépkocsival, amelynek hátsó üléseit biztonsági övvel szerelték fel, csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a biztonsági övvel felszerelt ülésen utazó személy becsatolt biztonsági övvel van rögzítve. A személygépkocsi hátsó ülésén utazó, 12. életévét még be nem töltött és 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket biztonsági gyermekülésben kell rögzíteni.

a) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

aa) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

ab) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

ac) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;

ad) a járművezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során az oktatónak.

b) A személygépkocsi hátsó ülésén utazó 12. életévét még be nem töltött és 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket nem kell biztonsági gyermekülésben rögzíteni, ha:

ba) a biztonsági gyermekülés beszerelésére a személygépkocsi gyári kialakítása alapján nem alkalmas;

bb) a gyermek az üléshez beszerelt biztonsági övvel megfelelően, biztonságosan rögzíthető;

bc) a 46. § (2) bekezdése alapján és a szállított személyek számából következően egy ülőhelyen két gyermek foglal helyet;

bd) az egyidőben szállítani kívánt gyermekek száma miatt a biztonsági gyermekülésben történő rögzítés nem oldható meg;

be) a szállítás taxi üzemmódban használt taxi gépkocsival, személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsival, rendvédelmi szervek gépkocsijával vagy a mentőgépkocsi betegellátó terében történik.

(6) A személygépkocsi első ülésén 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak akkor szállítható, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel, és a gyermeket biztonsági gyermekülésben helyezték el.


forrás:

[link]

2008. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2008. jún. 17. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Terhes nőkről ezt olvastam:


A megoldás a kiegészítő "magzatvédő" heveder, melyet bababoltokban pár ezer forintért meg lehet vásárolni. A kiegészítő heveder tulajdonképpen a combok között rögzíti az automata öv alsó szárát, így az a pocak alatt öleli át a testet.

2008. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!