Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hallottam egy olyan hülyeséget...

Hallottam egy olyan hülyeséget, hogy ha papucsban mész biciklivel azért büntet a rendőr. Ebből mi igaz?

Figyelt kérdés
Amúgy a rendőr miért sündőr?

2013. máj. 16. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Már szinte akármiért megbüntethet ha akar.

Egyébként a sün, egy kiemelési módszer, nagy tömegben, ha ki akarnak emelni egy embert a tömegből így viszik ki. http://www.youtube.com/watch?v=4PfWYAo9rs4

Innen terjedt el.

2013. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Én télen nyáron mezítláb vezetek s soha semmi gondom sem volt ezzel. Se rendőrnél se vezetés közben.
2013. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tény, hogy balesetveszélyesebb, mint zárt cipőben, de...szerintem nincs szabályhoz kötve.
2013. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A KRESZ tutira nem rendelkezik arról, hogy cipőt kell húzni a bringázáshoz. Talán valami gumiszabályt rá lehet húzni, de akkor is. Arról hallottam, hogy kamionost megbüntettek, mert papucsban nyomta a pedált, de hogy biciklist... talán ha a rendőr valamibe nagyon bele akart kötni, mert mittudomén, pofátlan volt a biciklis, vagy úgy küldték ki, hogy x ezer forint büntetéssel jöjjön vissza.


Egyébként nekem is mondtak már sok hülyeséget, pl. hogy körforgalomba tilos bemenni biciklivel. Ismerni kell a KRESZt és betartani, akkor nem tudnak beléd kötni :)

2013. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem büntethet meg, viszont marhaság így bringázni, mert ha leesik a lábadról, akkor hirtelen eltereli a figyelmedet a forgalomról és váratlan fékezésre is késztet téged.
2013. máj. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha azért megbüntetnek mert lehúzva hagyod a kocsid ablakát...ezért is.
2013. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Napkiraly ***** válasza:
ha van olyan hülye aki aláírja és tudomásul veszi,akkor azért is megbüntethet,mert nem borotválkoztál reggel biciklizés előtt. Én kiröhögném, és mondnám, hogy jelentsen csak fel, úgyis megfellebbezem, úgyis ő kap majd fegyelmit
2013. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem büntethet meg, mivel a KRESZ-ben semmi sincs erről, amit ráadásul a biciklisnek - tudtommal - nem is kötelező ismerni.

Valóban inkább abból lehet gond, ha lecsúszik a talpa a pedálról. Nyáron én is, barátnőm is, rendszeresen papucsban biciklizünk, de még semmi gondunk nem volt :-)

2013. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20:38 Nem kötelező ismerni, de kötelező betartani, mint minden jogszabályt. Az nem kifogás, hogy nem vizsgáztatták belőle. Pláne, mivel az élete múlhat rajta.
2013. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szomszédomat gumicsizmás biciklizésért büntették meg.

A "közlekedés biztonságának veszélyeztetése" miatt.

2013. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!