Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg lehet-e állni a nem-lámbás...

Meg lehet-e állni a nem-lámbás zebrán FORGALMI okokból?

Figyelt kérdés

Tehát gyalogos nem jön, igy nincs kinek elsőbbséget adni. Jön a gyalogos, én már ott állok. Jogos-e a fölháborodása? Szerintem nem.

Vö: anno, mikor a jogsit szereztem volt egy helyzet, amikor a villamos sinekre kellett ráhajtanom. Azt mondta az oktató, hogy elsőbbsége van a villamosnak, amikor ráhajtok. De ! Ha már rajta állok és mögém érkezik a villamos, nem kell lehajtanom róla. Az elsőbbséget megadtam, mert nemjött a villamos, de forgalmi okokból feltarthatom. Szerintem ugyanez a helyzet a nem-lámpás zebrával is.

Ha valaki szerint FORGALMI okokból tilos a zebrán megállni, légyszives idézze a KRESZ pontos pontját. Köszi


2013. máj. 17. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen zebrán meg lehet állni forgalmi okból, évekkel ezelőtt kivették ezt a tilalmat a kreszből.
2013. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Forgalmi okból meg lehet állni, a felháborodása nem jogos. Szeretnek felháborodni. A szabály megengedi, de magam – ha csak tehetem, nem állok rá. Tulajdonképpen ez az elvárás is. Ha kellő körültekintés ellenére is ott ragad az autós, nem szabályszegű. De helyes megelőzni.


Az elsőbbségről általában: Sajnos sokan félreértelmezik. Ha nem kell sem satuzni, sem kormányt elrántani, a másik jármű továbbhaladását nem lehetetleníti el, akkor akár az akadályozás is belefér. Így van ez a villamos esetében is.


Nem idézek KRESZ-t, mert az egészet egyben kell értelmezni sok esetben. Az egészből következik a fenti. Tehát kényelemből, önzésből – így írom – nem illik rajta megállni.

2013. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, nem tilos rajta megállni, ellenben nagyfokú parasztság, hiszen a zebrák mérete okán könnyen megelőzhető ez. Próbálj csak meg nagyobb csomaggal vagy babakocsival átmanőverezni három bedugult sávon.
2013. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Kresz szerint a gyalogos "forgalmát" nem lehet zavarni.

Ha forgalmi okból kell megállnod azt a zebra előtt kell megtenned szerintem.

2013. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

velem olyan eset volt hogy furgonnal a lánchídnál jöttem ki az alagútból és senki nemvolt a zebránál ezért rágurultam, hogy a kőrforgalomba betudjak jutni de ugye az autósok nem engedtek be, jött az apuka kb 1-2 perc múlva nagy legényesen rávágott a jobb oldali üvegre mert a zebrán vagyok és ezért neki tenni kell valamit, de a kresz szerint forgalmi okból megállhatsz csak ne tartózkodj sokáig ott.


A jármű a közlekedésben résztvevők között van, de nem tud tovább haladni, azaz egy helyben tartózkodik. Tehát alapvetően olyankor beszélhetünk forgalmi okból történő megállásról, amikor például dugóban állsz, vagy valamilyen akadály miatt lehetetlen tovább haladni. Ilyenkor a megállásra vonatkozó szabályokat és a megállási, várakozási tilalmakat nem kell figyelembe venni, azzal a kiegészítéssel, hogy vasúti átjáróban soha ne állj meg, még forgalmi okból sem!


Ha lehetőséged van rá, akkor a kiemelten balesetveszélyes, és fokozott óvatosságot igénylő helyeken torlódás közben se tartózkodj egy helyben. Többek között az útkereszteződésekben, a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, villamospályán, körforgalomban vagy különösen veszélyes helyen.

2020. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!