Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent az, ha egy kereszte...

Mit jelent az, ha egy kereszteződés előtt ki van téve egy 30-as tábla és alatta balra mutat egy nyíl?

Figyelt kérdés
Kicsit ellentmondásos, mert a kereszteződés úgy is feloldja, de mégis előtte van kint kb 2 méterrel, és balra mutat be az utcába. Lehet az, hogy azt jelzi, hogy a baloldali utcában 30-cal lehet csak menni? Abban az utcában viszont egyáltalán nincs tábla.
2013. máj. 23. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol láttál ilyet? Ha Magyarországon, akkor az egy hibásan kirakott tábla, a tábla hatályát nyíllal csak megállni/várakozni tilos táblánál lehet jelezni.
2013. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

több helyen is láttam mostanában


legutóbb tegnap láttam, Sülysápon mentem keresztül és ott volt a főúton Mende felé


a tábla alatt fehér alapon fekete nyilacska, próbálok keresni ilyet, de nem találok sehol :S

2013. máj. 23. 16:57
 3/6 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem, az összes ilyen esetben útfelújítás volt abban az utcában, ahova a nyíl mutatott, ha ennek van jelentősége...
2013. máj. 23. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, azt jelenti hogy a kereszteződésben bal oldalra nyíló utcában 30km/órás sebességkorlátozás van.
2013. máj. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor ha így van, hogy egyeztethető össze az első válaszával? illetve azzal, hogy a tábla utasítását a kereszteződés feloldja?
2013. máj. 24. 09:15
 6/6 anonim válasza:

A helyzet valóban ellentmondásos.

Jelezd a közlekedés felügyeletnek! Kérd ki az ő véleményüket is!

2013. máj. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!