Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a kereszteződésben...

Ebben a kereszteződésben kinek/kiknek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]


Gondolom ha a virág árok utca felső részéről jövök le és nem szeretnék sehova bekanyarodni akkor csak egyenesen megyek tovább. De ha mondjuk a Lepke utcából lefele a virág árokra szeretnék menni akkor elsőbbséget kell adnom a Branyiszkó út felől jövő és be kanyaradónak vagy tovább haladónak? Illetve fordítva, ha a Branyiszkó útról szeretnék a Lepke utcába kanyarodni akkor az nekem jobb kéz szabály?


Van amikor több kocsi áll a Lepke utca bal oldalán és nem is mindig lehet rögtön bekanyarodni ha onnan jönnek ki csak ha elengedi az illetőt.


Több kombinációs is érdekelne erről a kereszteződésről, hogy kinek mikor van elsőbbsége.


Köszönöm.



#kereszteződés #Branyiszkó út #Virágárok út
2013. máj. 22. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy kresz mester, de szerintem ez 2 különböző kereszteződés.


1. Virág + Branyiszkó


2. Virág + Lepke


Ennek megfelelően jobb kéz szabályok

2013. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:

Nekem is két különböző kereszteződésnek tűnik.

Ha nincs tábla, akkor szerintem:


"ha mondjuk a Lepke utcából lefele a virág árokra szeretnék menni akkor"


- Virág árok felé jobbkézszabály, és ennyi.


"ha a Branyiszkó útról szeretnék a Lepke utcába kanyarodni akkor"


- nem, senkinek sem kell elsőbbséget adni, te jössz jobb felől, és bekanyarodsz aztán (kb. u alakban, ha jól értelmezem).

2013. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ahogy nézem nincs tábla úgyhogy ez egy egyenrangú útkereszteződés szóval a jobb kézről érkezőt illeti meg a továbbhaladás
2013. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Igen a Branyiszkóból a Lepke utcába kanyarodni az kissé éles kanyar és nem is lehet rendesen belátni szóval ott szinte meg is kell állni ha jön valaki, de persze ezt előre nem lehet tudni.


Igen, itt sehol nincs tábla, csak egy "tér"

2013. máj. 22. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!