Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most bűnt követtem el? Ezért...

Most bűnt követtem el? Ezért kapnák büntetést? Figyelembe vennék, hogy nem volt más választásom?

Figyelt kérdés

Átmentem a vasúti jelzésen pirosan.

Pedig nem akartam! Egyszerűen mentem a kocsival, fehéren villogott, körbenéztem, sehol vonat, és mentem át, és az utolsó pillanatban pirosra villant, épp hogy csak megláttam a piroat, én még atmentem...:S


Most ezért nagyon kapnék?

Az volt a baj, hogy ha akkor megállok, akkor belógott volna a kocsi a sinekre.

Ilyenkor is megszegem a jelzéást?

Itt nincs "sárga" min t a lámpáknál.



2013. jún. 5. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

hát ha nagyon akarnának szemétkedni akkor igen


de ha ott helyben nem kaptál büntit, tehát nem figyelték ezt direkt, akkor már nem hiszem, hogy utólag kapsz

2013. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
ha esetleg készült fotó arról, hogy te a síneken vagy és a lámpa közben piros, akkor ezt nem tudod kimagyarázni
2013. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel féktávon belül voltál így szabályosan közlekedtél.
2013. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
ezért kell fedélzeti kamera, amin még tökéletesen látható hogy amikor te átmentél rajta még fehér volt.
2013. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Ezért kell ilyen esetben videofelvétel vagy több fotó a bizonyításhoz. Az ugyanis, hogy piroson a sínen tartózkodsz, nem bizonyít semmit... Ha van olyan fotó is, hogy még a lámpa előtt vagy 10 méterrel és az már piros, akkor igen, akkor elkövettél valamit.


De nem bűncselekményt, csak szabálysértést.

2013. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják felettem - féktávon belül mész át akkor nem vagy szabálytalan! Erre szolgál a kereszteződésekben a sárga villogó jelzés. Mivel ilyen a vasúti átjáróban nincs, így ezért nem fognak megbüntetni. Pláne, hogyha ott nem kaszált el a rendőr akkor kutya nem nézi utólag.
2013. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Regi kressz beugrato kerdes Mi van akkor ha fektavolsagon belül kapod a vasut piros lampat ,,,,, NINCS fektavolsag a vasuti jelzökeszüleknel. Mivel te lattad a pirosat es megfognak hunyo vagy.
2013. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fénysorompó beállítása úgy van kiszámolva, hogy ha az engedélyezett leghosszabb jármű orra előtt vált pirosra, és a jármű lassan is megy, akkor is legyen az áthaladása után 10 másodperc, amíg a vonat megérkezik. Ugyanezért van a piros elővillogás a sorompós kereszteződéseknél: nem lenne szerencsés rácsukni a sorompót a pótos kamionra.


De hogy a rendőrök ezt hogy veszik, azt nem tudom. A vasúti átjáróban amúgy is olyan sebességgel kell átmenned, hogy ha mégis jön a vonat, meg tudj állni, sőt körül is kell nézned, így nem teljesen életszerű, hogy ne tudj megállni, ha látod a pirosat.

2017. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!