Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A hátulról belefutásos baleset...

A hátulról belefutásos balesetnél semelyik autót nem fogja meg a fék?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a videókban amikor valai áll a pirosnál, és nyomja a féket(látszik hogy ég az összes féklámpa) és mondjuk nem gyorsan, de bele rohannak hátulról, akkor az összes ilyen autó előre gurul egy csomót.


Az azért van,. mert a fék nem tudja megfogni a hirtelen lökést?



2013. jún. 11. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom szoktál-e vezetni, de én ha állok a pirosnál akkor nem padlóig nyomom a féket, pedig nekem automatám van. Az elgurulás ellen sokkal kisebb fékerő kell, mint ami megfogná a kocsit akkor ha beléd durrantanak hátulról.
2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sinead ***** válasza:
100%
Azért van, mert nem tökig nyomja a féket a lámpánál várakozó, hanem csak addig, hogy megfogja az autót az úton.
2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De lehetséges megtartani a kocsit egyhelyben? Vagy az ütéstől elmozdul az ember lába a fékről?
2013. jún. 11. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet megtartani egy helyben. Egy X sebességtől felfelé álló kerékkel is eltolná az autódat ( persze ez függ a tömegtől is ).
2013. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sinead ***** válasza:
100%
ha mondjuk véletlenül éppen tökig nyomod a féket még akkor is megcsúszik egy kicsit a kocsi, vagybeleszól az ABS és mész előre valamennyit. ha nem állsz rá az előtted levő vonóhorgára akár meg is tudod állítani mindkét kocsit.
2013. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a fék nem tudja megfogni, gondold végig! Szimpla fizika!

A személyautók általában hasonló tömegűek.

Tegyük fel, hogy teljes erővel nyomja az álló autó sofőrje a féket pirosnál. Jön hátulról a delikvens, aki belerohanni készül. Van X mozgási energiája ugyebár.

Ha a négy kerék tapadási súrlódásból származó ereje kisebb, mint a fent említett mozgási energiából származó erő (márpedig kisebb lesz, nyilván), akkor bizony bár álló kerekekkel (a fék tehát fog, nincs vele gond), de előre fog csúszni az álló autó.

2013. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!