Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Főútvonalra kitolatásos...

Főútvonalra kitolatásos balesetnél ki a hibás?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy főútvonalon szabályosan haladtam és egyik pillanatról a másikra kitolatott elém egy autós.Én vészfékeztem,ennek következtében megcsúsztam és karamboloztunk. A kiérkező rendőr egyértelműen engem védett,mivel én haladtam a felsőbbrangú úton és a kitolató autósnak elsőbbséget kell adni a főútvonalon közlekedőknek. Ennek ellenére az autós nem ismerte el a felelősségét. Próbált kibúvót keresni azzal pl hogy: Én nagyon gyorsan jöttem,és ő már épp elindulni készült. Szemtanúk nem voltak, az anyagi kár nem jelentős személyi sérülés nem történt. Szerintetek kit fognak kihozni a rendőrök sértettnek? Kinek fognak hinni? Kamera sem volt a közelben.

#Kitolatás
2013. febr. 6. 20:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
Aggodalomra nincs ok,a másik hiába ötöl hatol,nem lesz neki igaza.Ha kell vidd bíróságra az ügyet.A rendörök sem mondhatnak mást a kresz szerint.Azért én utánanéznék egy független kárfelmérönek is mert akit a biztositó fog kiküldeni az nem neked fog dolgozni.
2013. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát azt gondolom h normális árat mondtak, az összegből rendbe is tudom rakni az autót.Én csak azt akarom h ne én vigyem el a balhét ártatlanul! Én a helyszínen nem fotóztam,nem idegeskedtem mert nincs miért. Bízom h a rendőrök kiderítik h mi az igazság.
2013. febr. 6. 20:39
 3/31 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, hacsak nincs perdöntő bizonyítéka hogy szándékoan mentél bele (vagyis mindent elkövettél a baleset megelőzésére, amit alátámaszt amúgy a féknyom is gondolom), semmi esélye sincs. Síma biztosítós ügy, akkor is fizetnie kell ha nem ismeri el a felelősséget.
2013. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Sajnos féknyomot nem tudnak rögzíteni mivel esett az eső és eltűnt. De mivel az autómban nincs ABS,leblokkolt a kerekem és álló kerékkel csúszott az autóm vagy 2 métert. Én mondtam a rendőröknek hogy bármit vállalok,vizsgálják meg az autóm,a gumit rajta vagy bármiben együttműködök.

Igazából én nem félek semmitől,de azért mégis bennem van az a pici 'nade mégis mivan ha...'. Nem szeretném egy olyan dolog miatt elvinni a balhét amiben nem én vagyok a hibás.

2013. febr. 6. 20:51
 5/31 anonim ***** válasza:
akárhonnan is kanyarodik, mindig az a hibás balesetnél, aki tolat. pont ma volt egy műsor valamelyik rádióban egy szakemberrel, és hasonló, tolatásos kérdés volt.
2013. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
90km/órával haladtál főutvonalon,kitolató autót lezuztál ha tolat akkor csak kirakta a fenekét a kocsinak azt meg csak láttad volna nehéz elhinnem hacsak nem elmebeteg hogy kajakra rátolat egy főutvonalra..ha én kocsimat zuztad volna le keresnék valakit egy 5 ezerért, aki állitja hogy telefonáltál..ne köss rá fogadást hogy az igazságnak bármilyen köze lesz a döntéshez
2013. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Napkiraly ***** válasza:
100%
tudod nem olyan egyszerű valakit keresni, aki azt hitte telefonált. Három keresztkérdés után elsírja magát az illető.
2013. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

21:11


Jó nagy butaság amit írtál. Előszöris 30-35-el mentem mert előtte nemsokkal indultam el mivel piros lámpát kaptam. A váltóm még hármasban sem volt ! És nem sérült meg nagyoonn a kocsi szaki is megmondta h nem mentem gyorsan a törés mértéke nem ezt mutatja. Egyszerűen kitolatott elém és kész. Mellesleg a hamis tanuzást büntetik! Ez egy szőke hölgy volt, index és körültekintés nélkül kitolatott elém arra nem figyelve h én meg jövök viszonylag lendületesen de nem gyorsan !

2013. febr. 6. 21:23
 9/31 anonim ***** válasza:

A rendőrség ebben az esetben nem vizsgál ilyesmit, akármit is mond a tolató művész, mivel ő vétett a kresz ellen.

Olyankor sem szoktak pl vizsgálódni ha pl nem adnak meg egy jobb kezest. Hiába reklamál az illető, hogy esetleg a másik fél jobbról jött ugyan de mondjuk nem 90-nel, hanem 110-zel. Ha nincs über brutál ütközés nem vizsgálják a másik fél felelősségét. ( Jöhet telefonálva, kézenállva, anyósnyelvet öltögetve,tökmindegy . Ez a gyakorlat. )

2013. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Lemaradt: nekem is volt egy olyan esetem, amikor télen koccantam, mert nem adták meg az elsőbbséget. A vétkes azzal védekezett, hogy előző nap esett a hó, és a kocsim is fehér volt, ezért nem vette észre és ő csak részben hibás. Miután a rendőrrel kiröhögtük magunkat, mondtam töltse ki a betétlapot amiben minden felelősséget elismer, aztán ha gondolja - menjen perelni az Audihoz a fehér szín miatt :).
2013. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!