Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ráfutásos balesetnél mindig a...

Ráfutásos balesetnél mindig a hátsó a hibás. Akkor az oktatóm miért akadékoskodott?

Figyelt kérdés

Mikor tanultam vezetni, azt hittem az út szélén dölöngélő részeg bringás legurítja a cangáját, és magát elém. Én meg vészfékeztem(kajak látszott, hogy most megindul) és mögöüttünk egy teherautó fékezett egy nagyot.

Oktatóm meg kiakadt, hogy nem lehet csak úgy fékezgetni...


De ha valakire rámegy a mögötte lévő, Ő lesz a hibás.

Miért volt akkor kiakadva?



2013. ápr. 22. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rakd növekvő sorrendbe az alábbi járművek fékúzjait,

bal oldalt legyen a legrövidebb féktávó:

motor, autó, teherautó, villamos

2013. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

autó motor teherautó villamos?


Jójó, de most mi van? És ha egy gyerek kirohan elém? Ne fékezzek már, csak lassítsak, mert nekem jön egy teherautó házulról?

2013. ápr. 22. 16:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülye, azért. A követési távolságot úgy kell megválasztani, hogy BÁRMIKOR meg tudjanak állni mögötted!
2013. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért akadékoskodott, mert nem akart meghalni. Hiába a hátulról érkező a hibás, ha titeket lapított volna ki.

Nem szabad nyakra - főre rugdosni a féket. Az esetek többségében kormányzással, kisebb fékezéssel kezelhető a helyzet.

2013. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igaz az is, amit a 3-as mond, meg igaz az is, amit a KRESZ vizsgára már meg kellett, hogy tanulj: vészfékezni csak közvetlen balesethelyzet elkerülése érdekében szabad. Nem vághatod be a satuféket csak úgy, 90nél.

A dülöngélő bringás elég rizikós terület. De ha csak nincs videófelvételed az esetről, akkor nem fogjuk tudni eldönteni, hogy indokolt volt-e a féked, így ebben az esetben az oktatódnak adok helyt, mivel ő személyesen látta az esetet és nagyobb a vezetési rutinja, mint neked.

2013. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt 90ről? 40 el mentünk, és szorosan jött mögöttünk a teherautó kanyarodásban.
2013. ápr. 22. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:
40-re is ugyanaz vonatkozik, az csak egy példa volt. Tehát értsd, nem szabad fékezned 40-nél, csak ha azzal igazi, valódi, bekövetkező balesetet kerülsz éppen el.
2013. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Adott esetben lehet, hogy a hátsó a hibás, de ha legatterol hátulról egy kamion, akkor az intenzíven nem az lesz a legfontosabb kérdés, hogy ki volt a hibás.
2013. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy egy biciklisről már messziről meg lehet látni hogy molyos-e, így az lett volna a helyes megoldás hogy korábban lassítani, és nem vészfékezéssel hárítani a kialakult veszélyt.
2013. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ráfutásos baleseteknél nem mindig a hátsó a hibás. Ha például téged előznek, és féktávolságon belül besorolnak eléd, majd valami ok miatt vészfékeznek akkor az első autó sofőrje a vétkes fél, csak az ilyet tudni kell bizonyítani videóval, vagy tanúkkal.
2013. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!