Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amennyiben csak egy pillanatra...

Wma kérdése:

Amennyiben csak egy pillanatra léptem túl 50es táblánál a 64-es tűréshatárt és rögtön visszafékeztem, akkor is megbüntetnek? Tudja esetleg valaki? Mennyi ideig kell "gyorsan" haladni a büntetéshez?

Figyelt kérdés
Remélem a kedves rendőr urak figyelembe veszik, hogy lelassítottam. (bár nem vagyok naiv)

2013. jún. 14. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkészült a sztárfotód, akkor nem veszik figyelembe. Elméletileg még az 50-et sem szabad túllépni egy pillanatra sem. Szóval ilyenkor lehet csengetni a 30.000Ft-ot. legalábbis én múltkor beszoptam egy eldugott harmincas táblát, a tábla vonalában még kb 50-el mentem, és hiába lassítottam elég intenzíven (mögöttem senki nem volt), jött a 30.000-es csekk.
2013. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Hiába lassítottál. Max arról is fotókat kapsz. Hogy milyen sebességeken mentél.


Én így jártam Gödöllőn. 30 ezres csekk 70 valahány miatt, de kaptam vagy 5 fotót, többin ilyen 60 valahánnyal mentem, amiért még nem volt büntetés. Csak kiküldték, hogy milyen sebességtartományban mentem, vagy ilyesmi.


De nem fogják figyelembe venni. Se ők, se senki. Ezek direkt a bírságra, a pénzre hajtanak. Örülnek, ha fizetsz. Ennél korruptabb, mocskosabb országot még nem is pipáltam soha életemben.


De egyébként láttál egyértelműen trafizó rendőrt, vagy ilyesmit? Nem biztos még, hogy lesz büntetés.

2013. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Második: a kérdéssel szoros összefüggésben elmagyaráznád nekem és a kérdezőnek, hogy miért korrupt az a rendőr, aki 14 km/óra sebességtúllépést mér egy teljesen zárt rendszerben a fizetéséért?
2013. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert ahelyett, hogy bűnözőket hajkurászná, akikből van elég, ülnek az autójukban, hamburgert zabálnak és sebességet mérnek. Az egész kizárólag a pénzről szól, semmi másról. Ha annyira érdekük lenne, hogy biztonságos legyen a közlekedés, megcsinálnák ezeket a f@szszopó utakat, amik miatt rengetegen haltak már meg, mert belementek a kátyúkba és balesetet szenvedtek. A súlyos sérülésekről nem is beszélve. A rendőrség tehát foglalkozzon a bűnözőkkel, mert lehet míg ők ott mérik, valaki épp kirabolnak, megerőszakolnak, megvernek, megölnek azok akikről nem szabad beszélni. Amíg ez nincs rendben, addig a sebességet méressék csak másokkal, csak könyörgöm ne pisztollyal meg gumibottal az övükön üljenek a seggükön az autóba és pásztázzák a gyorshajtókat.


Más dolog meg csomószor kint felejtik direkt a 30-as meg ilyen-olyan táblát, hogy lehessen büntetni. Meg olyan helyekre állnak ki, ami nem egyértelmű... Aztán meg nagy buzgón odamennek büntetni, bezzeg ha kihívom őket betörés, vagy lopás, erőszak akármi miatt, azt le se szarják. De ha büntetni kell, abban világelsők, hogy rohadnának meg!

2013. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy pont rossz embert szidsz emiatt. A rendőrség igen hierarchikus intézmény, az a rendőr azért mér ott és akkor, mert parancsba adták neki. Ha nem teljesíti kirúgják és kész.

Szóval őt ne szidd, mert csak a munkáját végzi. A dönéshozók és a rendőrség vezetői itt a ludasak.

2013. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, miben ludasak a gyorshajtók büntetésében? Csokit osztogassanak? Nem kell gyorsan menni, s akkor nem büntetnek meg. Ennyi.

Engem eddig ha meg is állítottak ellenőrzésre, soha nem volt semmi gondjuk. Kitalált sem. Miért?

2013. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utakon is szenvednek komoly traumát, anyagi kárt, halnak meg emberek. Nem kis részben épp a gyorshajtók miatt. Ha eltűnnének a közlekedési rendőrök, akkor szted milyen közlekedési morál lenne itt?
2013. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a kérdés ténylegesen mennyivel mentél. 50 - es korlátozásnál, 65 - től él az objektív felelősség. Ez óra szerint olyan 67 km/h körüli sebesség. Ez alatt, azaz 50 és 65 között is meg tudnak büntetni, de csak ha a helyszínen megállítanak. Ha esetleg kiküldenek olyat, hogy 50 helyett 62 - vel mentél, és fizess, ne tedd. Ebben a tartományban ma is ugyanúgy lehet hozzátartozóra hivatkozni, mint korábban - ezt kevesen tudják.

Autópályán óra szerint 150 - 155 mehet, (sokszorosan kipróbálva)nem küldenek semmit, de ismétlem, helyszínen ekkor is büntethetnek.

2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyorshajtók miatt halnak meg az emberek? Hát akkor nem igazán látod át a rendszert.

Statisztikát olvasol? Kamu. A rendőr akkor írja a statisztikát, amikor még egy igazságügyi szakértő se nézte meg az autót. 99%, hogy gyorshajtást írnak bele.


Egyébként meg nem mindegy, hogy relatív, vagy abszolút gyorshajtás. Általában relatív szokott lenni a gond (szakadó esőben 130 autópályán, aztán meg csodálkoznak ha felúszik az autó, és mennek neki a másiknak). Ha a statisztikát nézzük, akkor általában az szokott lenni, hogy ismeretlen okokból áttér a másik sávjába. Na de mitől? Egyrészt lehet gyorshajtástól, ÉS lehet még másik 5 ok miatt. Elalszik, műszaki hiba, nem tud vezetni, relatívan gyorsan megy bele a kanyarba és lesodródik (RELATÍV: egy kanyar amit 50-el lehet bevenni, belemegy 80-nal, hiába van megengedett 90), leejtett valamit és lent kotorászik ahelyett, hogy az utat nézné, szexel vezetés közben, RÉSZEG, stb... Rengeteg ok lehet.


PERSZE nem jó dolog a gyorshajtás, sok hülye van az úton, nagyon gyorsan mennek, fejbe kéne lőni őket is, de azért ne minden arra fogjunk. Ez a rendőrség mániája, és úgy néz ki, sikerül is agyat mosni vele néhány embernél.

2013. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!