Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóút besorolás?

Autóút besorolás?

Figyelt kérdés

Üdv! A kérdésem az lenne, hogy autóútra való besorolásnál ha nem engednek be, akkor meglehet állnom a sáv végén?


Sajnos lenézett márkájú autóval közlekedem, és szokás nem beengedni a magamfajtákat.


2013. jún. 16. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet megállnod, be kell hajtanod az árokba...


Ez a lenézett márkájú autó meg hülyeség szerintem.

2013. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz besorolni, akkor nem azzal van a baj, hogy Suzukid van, hanem az, hogy nem vezetsz jól. A legtöbb autós be tud sorolni, ehhez az kell, hogy tudj rendesen felgyorsítani, ne kelljen az ott haladónak fékezni.
2013. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy a gyorsítósáv nem olyan hosszú mint egy autópályán. M0-n pl van néhány ilyen hely. Ott 5 sec alatt már bent kell lenned, mert jön a szalagkorlát, és hiába gyorsítok fel megfelelő sebességre, ha bentebb az indexemet figyelmen kívül hagyják, és nem engednek be.


Tehát akkor meglehet vagy nem?

2013. jún. 16. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Megállhatsz, de álló helyzetből még rosszabb lesz, főleg egy reggeli csúcsban az M2-n.
2013. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ott 5 sec alatt már bent kell lenned, mert jön a szalagkorlát"


Tolni kell neki, nem 40-nel végigmenni a gyorsítósávon és a végén megállni!

Én pont azon szoktam csodálkozni, hogy ezt hol tanítják így?

Persze a felhajtón szokott lenni 60-40 korlátozás, de a régi szakaszon csak 80 km/h a megengedett és azt a "rövid" felhajtón is el lehet érni, még egy 1000-es autóval is. Az új (keleti) szakaszon pedig ilyen gond fel sem merülhet.

2013. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tessék dinamikusabban vezetni! Persze az is idegesítő, hogy a haladók képtelenek sávváltással segíteni a besorolókat, pedig ahhoz se kell diploma!
2013. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az isten áldjon már meg titeket, nem a sebességgel van a baj. Hanem ha csúcsforgalom van, akkor nem képesek lelassítani az előttem lévő meg gyorsítani, hogy legyen hely köztük. Hibába indexelek. Na ilyenkor meglehet állni a végén?
2013. jún. 16. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Áldjon, de nekem még egyszer sem kellett megállnom a gyorsítósávon :)


Már leírtam amúgy, megállhatsz.

2013. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, milyen választ vársz. "Nem szabad megállni, neki kell hajtani a szalagkorlátnak vagy be az árokba, tetszés szerint." Vagy látsz más megoldást, ha vége a sávnak?
2013. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a forgalom elképzelhető, hogy kénytelen vagy megállni a gyorsítósáv végén.

Az viszont mellbevágó látvány, amikor a gyorsítósáv elején áll meg a versenyző, a elsőbbségadás - táblánál, s onnan sasol, hogy szabad - e a pálya. Gyakran látni ilyet.

2013. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!