Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a forgalmi helyzetben...

Ebben a forgalmi helyzetben melyik sávba kell besorolnom?

Figyelt kérdés

1.) Egy "normális" úton haladok és bekanyarodok balra, ugye a tábla jelzi előtte, hogy egy sávból két sáv lesz. A rendes úton irányjelző balra, behúzódok a felezővonal mellé és érkezem a : belső vagy a külső sávba? Én úgy gondolom, hogy bal irányjelzővel érkezem a belső sávba, majd azonnal jobbra irányjelzővel sorolok ki a külső sávba.


2.) Haladunk egy párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest külső sávjában motorral. Azt mondják, hogy forduljak meg. Akkor irányjelző balra, be a belső sávba, majd a két járdasziget között megfordulok és érkezek annak az úttestnek a belső vagy a külső sávjába?


3.) Valamint egyik egyirányú útról megyek a másikra, akkor balról kanyarodok balra, vagy középre, vagy középre aztán jobbra a másik egyirányú úton?


Előre is köszönöm a választ! :)



2012. okt. 11. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

1. Oda érkezel ahová akarsz, teljesen mindegy.

2. A megfordulást ott hajtod végre ahol akarod. Akár a külső sávból is forulhatsz, erre nem ír elő olyat a KRESZ, mint például a balra kanyarodásra, hogy be kell húzódni a felezővonalhoz.

3. Ezt nem értem.

2012. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3. ahogy esik úgy puffan, ahova sikerül menned oda mész aztán kihúzódsz a jobb oldalra mert jobbratartás van.

hivatalosan mész, balra húzódsz és a másik utca jobb oldalára mész

2012. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát valószínűtlennek tartom, hogy egy forgalmi vizsgán, "ahogy esik, úgy puffan" mentalitással bármi is megoldható. Külső sávból kanyarodni? Azért nemhogy már. Mi úgy tanultuk, hogy a belsőből kell a megfordulást végrehajtani. De hogy hová kell érkeznem az még mindig kérdés.
2012. okt. 11. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az oktatód, való életben ilyenekkel nem nagyon foglalkozik egy sofőr sem, legalábbis nem látom az úton
2012. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Balra kanyarodásnál mindig a belső sávba, jobbra kanyarodásnál mindig a külső sávba kell érkezni, kivéve, ha a kanyarodást segítő terelővonal ettől eltérően terel.


Megfordulni a belső sávból indulva kell és belsőbe érkezve, ha a fent említett terelővonal van és mást mutat.


Egyirányú út bal széléről kezdd a kanyarodást balra, de hogy motorral hová érkezz... Nem akarok hülyeséget mondani, nem tudom.

2012. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok. Gratulálok a sok KRESZhez nem értő kreténnek aki lepontozott. Hihetetlen, hogy ilyen f*szcibáló lámák vezetnek, és meg vannak győződve arról, hogy tudják a KRESZt. Persze arra már nem képesek, hogy az általam leírtak ellenkezőjét egy konkrét paragrafussal bizonyítsák.


A kérdező emg aztán külön vicc, kiír egy kérdést, hogy fogalma sincs a dolgokról, aztán meg kommentben elkezdi osztani az észt. Szánalom.

2012. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem azért lettél lepontozva szerintem, mert mindenki más kretén, hanem mert amit leírtál, az szabálytalan, nem is olyan életszerű, mint ahogyan azt próbálod beállítani, továbbá az "azt csinálsz, amit akarsz" meglehetősen ellentmond a közlekedés logikájának.


Mielőtt lepontozod e kommentet, tájékoztatlak, hogy én nem pontoztam le a tiédet.

2012. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem pontoztalak le, de most már ennek is eljött az ideje. Nem osztom az észt, csupán választ szerettem volna kapni a kérdésemre. Na de milyen válasz az olyan, hogy "nem értem", "teljesen mindegy". Szánalmas vagy öcsém. Azt hiszed, hogy van jogosítványod és akkor már te úgy vezetsz, ahogy akarsz? Obszcén szavakat használsz - másokat degradálva ezzel -, de helyesen írni/fogalmazni meg nem tudsz? Az ilyen ember miért reagál a kérdésekre?
2012. okt. 12. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:

1: [link]



2:Itt szerintem a belső sávba kell érkezzél



3: [link]



Nem teljesen ezeket írják le de azért valamennyit talán lehet következtetni.

2012. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem azért lettél lepontozva szerintem, mert mindenki más kretén, hanem mert amit leírtál, az szabálytalan, nem is olyan életszerű, mint ahogyan azt próbálod beállítani, továbbá az "azt csinálsz, amit akarsz" meglehetősen ellentmond a közlekedés logikájának."


Az a baj, hogy te is csak itt ugatsz, de egyetlen konkrét paragrafussal sem tudod bármelyik állításom ellenkezőjét bizonyítani!

2012. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!