Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kinyilik a légzsák az...

Ha kinyilik a légzsák az orrod eltörheti?

Figyelt kérdés
Tudni szeretném hogy ha kinyilik a légzsák valami bajod lehet,mert ugy hallotam igen de nem tudom igaz?
2013. jún. 24. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen és az első fogak is kipotyoghatnak, sajnos elég gyakran meg is történik.
2013. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El hát, munkatársamnak mokkája volt tőle meg szép sebes lett az arca, meghúzta kicsit a bőrét.
2013. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Van sérülésveszély. Bekötött övvel, működő övfeszítővel nem nagy, általában meg lehet úszni hámsérülésekkel, zúzódásokkal. Öv nélkül viszont elég jó tempóval repül neki az utas (vagy a vezető) a szembejövő légzsáknak, ami így igen nagyot üt.
2013. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
De nem kell elfelejteni, hogy igy is jobban járunk, mintha a kormányt fejelnénk le.
2013. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha be van kapcsolva az öved és jó is akkor az arcod már a leeresztés fázisában kapja el a légzsákot. Így csak hámsérülés, enyhe égési sérülés és pár zúzódás a következménye. Ellenkező esetben a még kirobbanó (egyébként hidrazinnal működik úgy tudom, robbanékony cucc :)) légzsákot kapja telibe az arcod. Na az törhet.
2013. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor nekem különleges feleségem van, mert csak röhögött, amikor a melós autómban kinyílt a kormánylégzsák (csak úgy, mert szarul volt bekötve), se az orra nem tört el, se az ujja (Mythbusters téma volt)

Ennek a komának se tört el az orra:

[link]


Ennek se fog eltörni az orra a légzsáktól:

[link]

2013. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lemaradt a szmájli:

:D

2013. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk olyan baleset volt, hogy nem nyílt ki a légzsák, de utána két hétig fájt a bordánk a mellkasunk a biztonsági övtől, tesónak elrepedt egy bordája is. Az is fájdalmas volt.
2013. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :D
2013. jún. 25. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!