Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bármennyire is bunkó valaki a...

Bármennyire is bunkó valaki a közlekedésben, azért balesetben segítene?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik sietnek, dudálnak, mutogatnak, beelőznek kanyarban záróvonalon, rá dudálnak a másikra, ha egy pillanatra is fékeznie kell miatta, vagy kigurulsz elé, és neki most kicsit kormányoznia kell, nem mehet tovább egyenesen 100zal.


Ezek az emberek azért segítenének ha valakinek valami gondja lenne?

Nem pont arra gondolok, hogy Ő okoz balesetet, hanem ott van, és előtte egymásba szál két autó, azért megállna segíteni az ilyen ember?



2013. jún. 30. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Megeshet, hogy igen.
2013. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én megállnék, de ha nagy a baj inkább hívnék mentőt ugyanis nem mernék elpiszkálni semmit, és ezzel gondolom így van 10-ből 7 ember

Sokszor ha csak valami műszaki gond van azért nem áll meg a másik mert lusta meg biztos nem értene hozzá, ha sebesülés van akkor meg gyomra nincs hozzá mindenkinek


Sok embernek az elsősegély már nem mond semmit pláne ha 15-20éve vizsgázott le és azóta egy sérültet sem látott

Így kell ezt megközelíteni, nem a rendes/nem rendes ember oldaláról

21/F

2013. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Én megállnék balesetnél, de nagy valószínűséggel csak a mentőket tudnám hívni, mert azt tudom csak.

Ha nem folyik vér, meg nincsenek hullák akkor talán nem hányom össze a helyszínt, szóval itt hiába is akarnék segíteni, max. kinyitnám az elsősegélyládát aztán ha találnék olyat ami jó valamire, akkor használnám.

Viszont a nem baleseteknél is megállok, ha pl. látom hogy egy nő egyedül próbál kereket cserélni, vagy bújják az emberek a motorháztetőt, autószerelő lévén segítettem már műszaki bajban, csak itt is már előbb körbe kell nézni, hogy nem-e elrabolni/kirabolni akarnak a "bajban" jártak.

2013. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én magamra ismertem a leírásból, mégis baleseteknél meg szoktam állni megkérdezni tudok-e segíteni. Ugyanígy műszaki hibás járműveknél (mert hordok magamnál szerszámkészeltet).


26F

2013. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, ez általában nem csak erre a rétegre vonatkozik. én is megállnék, ha nincs más, de sokan vannak úgy sajnos, hogy inkább nem akar belefolyni a dolgokba, és továbbhalad.
2013. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nem bunkók közül is csak a sokadik fog megállni. Tapasztalat. Siet, nincs gyomra hozzá, megoldják nélküle stb, a kifogás mindig megvan.
2013. júl. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igazából, az emberek előszeretettel mennek el mellette, a mai világban nem lehet tudni miért. Tán undor, siet, vagy épp le sem tojja. De van egy cég aki tudja felügyelni a baleseteket és balesetkor azonnal jelzést küld a központjukba, tehát, ha senki nem segít akkor ő részükről kiküldött mentősök
2013. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 - micsoda? Talán a Die Hard 4-et nézted, amikor ellopják a BMW-t?


Nem felügyel senki semmit, ezért bűncselekmény a segítségnyújtás elmulasztása.

Nemrégiben tőlünk 8-9 km-re egy srác a Mondeojával bebukfencezett a még lábon álló kukoricásba: csak órák múlva vette észre valaki, hogy alkatrészek vannak az árokban. Kíváncsiságból megállt, akkor látta hogy bent a kukorica között mintha lenne valami... A sofőr élt, a másik autós gyorsan mentőt hívott és elvitték kórházba. De saját erejéből nem tudott kimászni a kocsiból, így ha az az illető nem áll meg puszta kíváncsiságból, akkor ott hal meg a helyszínen a Fordos.

2013. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Segítségnyújtásra törvényileg kötelezett mindenki.(még ha sokan nincsennek is ezzel tisztában.)


Btk. 166. § Segítségnyújtás elmulasztása

166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség: 2 év.


(2) bűntett: 3 év: a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.

2015. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!