Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki miatt nekem törne...

Ha valaki miatt nekem törne össze a kocsim, akkor kicsit "bele mehetek", ha már úgyis Ő a hibás?

Figyelt kérdés

Nem gonoszságból, hanem azért, hogy ne hajtson el.

Ezeket a videókat nézem amiben autókban van belső kamera, és sokszor, őgy előznek, hogy a másiknak majdnem neki mennek, az elhúzza a kormányt, lemegy az útról, vagy fel a padkára, neki a szallag korlátnak, a vétkes, meg elhajt.


Most ilyenkor, megtehetem azt, hogy ha ilyen helyzet alakul ki, nem viszem fel a kocsit a padkára, neki a villanyoszlopnak, hanem kicsit elkerülve az ütközést, neki is megyek, vétkesnek? És akkor ha el is hajt, törött kocsival fog elhajtani?



2013. júl. 1. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de nagyon óvatosan. Úgy értem egyrészt rossz vége is lehet, mert okozhatsz olyan személyi sérülést akár magadnak, akár a másiknak, ami miatt utólag inkább hagytad volna lehajtani az illetőt.

Másrészt a videóból lehet látni, hogy szándékosan teted - nem tettél meg tehát mindent a baleset elkerülésére, ami törvényben leírt kötelességed, szóval neked is jár (hat) büntetés.

Ott adott helyzetben pedig nagyon kevés időd van végiggondolni és kivitelezni a manővert úgy, hogy ne menjem el a delikvens, ne történjen személyi sérülés, és véletlennek is tűnjön:)

Inkább jegyezd meg a rendszámot, egyéb jellegzetes ismertetőjegyeket ha van (szín, fura festés, matrica, mittudomén), és ami nagyon fontos: szerezz szemtanúkat! Kérj el minél több olyan embertől elérhetőséget, akik látták, mi történt. Ez a legjobb, amit tehetsz.

2013. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Még jobban is jársz. Többen írtak már olyant, hogy elkerüljék az ütközést padkára hajtottak, a szalagkorlát meg levitte a fél autót, aztán a biztosító nem fizetett semmit.
2013. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamokka válasza: "Másrészt a videóból lehet látni, hogy szándékosan teted - nem tettél meg tehát mindent a baleset elkerülésére, ami törvényben leírt kötelességed, szóval neked is jár (hat) büntetés."


Tehát a te értelmezésed szerint ha a kérdezőnek választania kell, hogy más hibájából frontálisan kapjon el egy betonoszlopot, plusz a járdán az esetleges gyalogosokat, vagy próbálja ezt elkerülni, akár azon az áron, hogy hozzáér a másik járműhöz, akkor az előbbit kéne választania? Ugye csak viccelsz?

2013. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ugye te is viccelsz, amikor ilyet kérdezel tőlem?


Ezt én csak a szándékosságra értettem...


Abban viszont igazad van, hogy rengeteg helyzet lehet, amelyben azonos cselekvés más "elbírálás" alá kerülhet.

Pl.:

Főúton lakott területen kívül takarásból szétnézés nélkül átkelni szándékozó gyalogos:

Ha nincsen senki a közelben, akkor nyilván elrántom a kormányt, és majd a mezőn megállok.

Ha jönnek szemben, vagy ahogy említetted fák vagy oszlopok vannak az út mellett akkor viszont sajnos-nem sajnos, nem fogom félrerántani a kormányt. Inkább a figyelmetlen gyalogos sérüljön meg, mint én vagy a szembejövő.

de az ilyen eseteket napestig lehetne sorolni, amikor meg ott lennék, vélhetően megdőlne az összes itt felállított szép elméletem:)

2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz bele.

Te abban a szituációban nem tudod megítélni, hogy ezzel mekkora kárt okozol. Leget hogy csak pár centivel fog valami jobban gyűrődni, lehet hogy csak pont annyi kell hozzá hogy egy üzemanyagvezeték eltörjön.

Akár ennyin is múlhat hogy a másik (és akár te is) a saját lábán száll ki a kocsiból, vagy kiszedik, és esetleg egy életre maradandó sérülést okoz.


Nincs az az anyagi érdek, amivel szembe lehetne állítani egy ember testi épségét, még akkor sem, ha magáért a kárért ő a felelős.


Ha valamit kicsit elnézel,és az a belemenés kicsit jobban sikerül, lenne majd időd gondolkozni a sitten, hogy megérte-e.

2013. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze, viszont mi van, ha te leszel a vétkes, mert mondjuk a mögötted haladó tanusítja, hogy direkt ráhúztad a kormányt. akkor fizetheted a saját javításod is, meg még a másikét is. ellenkező esetben ha van mögötted valaki, az látta az egészet, és tudja igazolni, hogy amiatt az autó miatt történt a károd, és még segítségnyújtás nélkül tovább is hajtott...csak a rendszámot nem kell elfelejteni.
2013. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bele mehetsz és jó is ha bele mész , de csak akkor ha a másik választás az árokba oszlopba fába , másik kocsiba hajtás! Ha ki tudod kerülni sérülés nélkül akkor ne menj neki.Aki szerint ilyen vészhelyzetben meg lehet jegyezni egy másik kocsi pontos rendszámát annak még nem volt balesete! Még a típusát se mindig ,talán a színét.. Viszont a kamera ilyenkor pont jól jön mert az rögzíti a vétkes autóst. Tanuk se lesznek ,mert aki megúszta az olyan gyorsan elhajt ahogy csak tud, de ha nem is ,akkor sem írja fel a rendszámot .

Hozzáteszem ,lehet itt nagy okosságokat írni ,de az emberek nagy része nem tud gondolkodni ilyen esetben, semmi rutinja nincs, csak ösztönösen rángatja a kormányt vagy sikítva fékez egyenesen.

2013. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!