Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Felelőtlenség nem használni a...

Felelőtlenség nem használni a középső tükröt? Ma épp egy olyan autót láttam, aminek a középső tükre tele volt rakva matricákkal, ráadásul be sem volt állatva rendesen. Ez ilyen emberek nincsenek tekintettel más életére? 20/L

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 21:41
1 2
 1/17 T5- ***** válasza:
100%
Hát az olyan ember aki meg dobozos autót, vagy nyerges vontatót vezet az meg aztán igazi tömeggyilkos... Merthogy azon meg alapból nincs belső tükör, mivel nincs értelme... Mert szerinted a két szélső tükörből nem lehet látni semmit?
2013. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség már hogy ne lenne. A szélső tükör csak kanyarodásra van, akkor kell belenézni. Nekem az oktatóm így tanította.
2013. júl. 4. 21:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
És kamionnál mi a helyzet? Na ugye.
2013. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 T5- ***** válasza:
100%

Akkor gondold át újra, hogy mit írtam, nézz utána az ismeretlen dolgoknak, értelmezd, aztán gondold át, hogy te mit írtál.

Egy dobozos autóba, amiben nem látsz ki belülről hátra, mert lemez az egész (nincs üveg) abba minek belső tükör szerinted? Hidd el nekem, hogy nem sokkal, de egy kicsit több autót láttam már mint te.

2013. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam mindig a belső tükröt használni, (mert hát vannak olyan autók ahol vagy nincs, vagy nincs értelme mert úgysem látsz hátra) mert megszoktam hogy van ahol nem lehet.

Az oktatód hogy mit mondott, az egy általános személyautóra igaz.

De pl. ha a személyautó annyira tele van pakolva, hogy nem látsz ki hátra?

Én mondjuk tolatni, vagy hátrafelé beállni, háttal bemenni a kapunkon, stb, is csak a két szélső tükörből szoktam, szintén megszokásból.

(pedig ugye személyautónál vizsgán hátra is kell fordulni és úgy hátra nézni)

Amikor majd sokat mész egy furgonnal, vagy kamionnal akkor már teljesen természetes lesz számodra is.


30/N

2013. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"A szélső tükör csak kanyarodásra van, akkor kell belenézni. Nekem az oktatóm így tanította."


Na ennyit az oktatódról, bár inkább te nem figyeltél!

Remélem nem találkozunk az úton!

:(

2013. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van ,hogy ha nem befalazott kocsit vezet az ember ,hülyeség kiiktatni egy plusz segítséget a hátralátásban. Ez kb olyan mint egy modern autóban kihúzgálni az összes biztonsági rendszer Abs, Esp, ráfutásgátló, szervókormány ésatöbbi biztosítékát vagy kikapcsolni, azzal a felkiáltással ,hogy dehát rengeteg autóban nincs és azokkal is elközlekednek az emberek vidáman!


B kategóriával lehet vezetni teljesen zárt kistgk-t vagy befalazott üvegű személykocsit, vagy plafonig pakolt akármilyen autót is. Egyikben sem ér semmit a belső tükör.De ha van és hátra is lehet látni vele ,akkor én nem törném le és nem takarnám el...

2013. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináld úgy, ahogy az oktatód tanította, de ez esetben a matricás tükrös sofőr és közüled nem ő játszik mások életével...
2013. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"A szélső tükör csak kanyarodásra van, akkor kell belenézni. Nekem az oktatóm így tanította."


Hát akkor a tipikus az a fajta "oktató" aki lusta elmenni dolgozni, inkább fiatal lányok mellett terpeszkedik a kocsiban.


Egyébként ha már van jogsid, akkor saját magad is tapasztalhatsz dolgokat.


A jogsi, csak egy alap rutint ad.

Arra építed majd sok éven át a vezetni tudásod.

Millió esetben találkozol majd olyan szituációkkal amivel tanulás közben nem találkoztál, és teljesen egyedül neked kell döntened. Helyesen.


Most ha az oktató azt tanította, hogy indulj el 1-be, majd utána kapcsolj 2-be és így tovább, akkor ha kihúzatod 1-be mondjuk 70-ig, akkor nem kapcsolhatsz fel 5-be?


Majd szép lassan kialakul a saját vezetési stílusod.

Idővel észre fogod venni, hogy nem minden úgy van ahogy az a KRESZ könyvben le van írva.

2013. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de igen jót nevettem így 11 óra környékén a "A szélső tükör csak kanyarodásra van, akkor kell belenézni." mondatodon.

Csak hogy a saját példánkat: személyautó, hagyományos, belső tükörrel, hárman vezetjük:édesapám, hivatásos sofőr volt, most nem sofőrködik, de jogsija megvan B-től felfele. Édesanyám, egyszerű nő, kb. 20 éves jogsival, és én 2 éves jogsival.

Találd ki, hogy ki használja hármunk közül a belső tükröt. elmondom:senki.

Úgymond apám tanított mindenkit vezetni, na jó nem autósiskolában, de a mindennapi rutinban.

két éve vizsgán néztem bele utoljára a belső tükörbe, azóta egyszer sem. Amit kell, azt látod a két szélső tükörben, a jobb tükröt hogyha nem használsz párhuzamos többsávos utat(városokban, autópálya stb.) szinte nem is kell belenézned csak parkoláskor.

A bal tükröt viszont sokat nézed, de ez hamar rögzül hogy úgy mész, hogy mindig figyeled a bal tükröt.

Ja azt meg el is fejeltettem, lehet 20 külső meg 10 belső tükröd ha nincs jól beállítva. Én kettőt használok, amik be vannak állítva, sokkal többet látok benne mint gondolnád.

És arra visszatérve hogy miért van bent a kocsiban a belső tükör? Mert egy 4 éves autóból nem fogom kiszedni, mert ha eladom, az kell majd a következő tulajnak.

De nincs beállítva, a plafon fele néz a tükör, ott legalább nem süti ki a szemed.

A KRESZ meg csak egy olyan dolog, ami írott, szabályokat tartalmaz, és még a megalkotói sem tudják hogy mi van benne kb.

Az oktatásról: Balra ha bekanyarodsz, akkor ugye index, plusz el kell nézned a vállad felett. Meg még tudnám sorolni, hogy mit csinálok másként, avagy sehogy, és vezetek két éve, ugyan ezzel a technikával apám 30 éve, anyám 20 éve. És nem okozott senki balesetet, de meghúzás sincs az autón, egy karc sem.

Tehát üdvözletem küldöm az oktatódnak, de maradjunk annyiban, a belső tükör még mindig sminkelésre való.

És tényleg a legvégére: "Ez ilyen emberek nincsenek tekintettel más életére" egy olyan román kamionosnak mondanád aki törött alvázzal, vas a vason állagú fékekkel, rossz gumikkal, meg x kártyával/koronggal nyomja 40 tonnának, akkor igazat adnék hogy nincs tekintettel másra, de azért mert van egy matrica, meg nincs beállítva a tükör? Majd a rutinnal meg az évek múlásával te is változol.

2013. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!