Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Használjátok az autótokban a...

Használjátok az autótokban a középső tükröt? Van egy ismerősöm, aki nem használja, hanem inkáb el is fordítja, hogy ne lásson benne semmit, mert szerinte idegesítő és felesleges.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat használom. Tolatásnál az összeset, de menet közben a legtöbbet a középső tükröt veszem igénybe.
2013. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
ahogy az előző hozzá szóló, én is azt tudom mondani, hogy sokat használom, és szerintem kell is!
2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Van, aki használja és van, aki nem. Aki sokat vezet teherautót, az nem használja, mert ott olyan nincs. Az ilyeneket néha idegesíti is a tükör. Én mondjuk szoktam használni, mert az autómon nincs jobb oldali külső tükör (nem is lehet rá szerelni), ezért jobbra hátra csak a belsőből látok. De ha olyan autóban ülök, ahol van jobb oldali tükör, akkor is szoktam a belsőt nézni, mert vannak helyzetek, mikor célszerűbb, mint a külsők.

De ha valaki nem használja, az sem baj, feltéve, hogy anélkül is biztonságosan tud közlekedni. Csak az szokott felidegesíteni, mikor önjelölt nagyokosok kioktatnak, hogy a belső tükör hülyeség, aki használja, az nem tud vezetni, mer' aki igazán tud, az csak a külsőket nézi.

2013. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
sok embernek lehet akkor hátrafelé szeme, mivel kell látni mi van mögötted. mentőautó, őrült autós, áradás akármi. felelőtlenség kiiktatni!
2013. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:

A két külső tükörből mindent lehet látni amire szükség van, de ettől függetlenül én szoktam használni a belsőt is.

Ha a seggembe mászna egy mentő, akkor is látnám valamelyik külső tükörben, ha messzebb van, akkor pedig mindkettőből egyszerre is.

2013. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Én nem használom, akinek van egy kis térlátása, meg el tudja képzelni a dolgokat, össze tudja rakni fejben, annak bőven elég a két külső, de mit sem ér a két külső, ha nincs beállítva rendesen.

Amúgy engem is zavar egy bizonyos szinten, de nem fordítom el a fejem, de nem is nézek bele.

2013. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Középső tükör nem szükséges (sok autónál nem is lehet hátul kilátni), de ha van az autóban a használata előnyös.


A legjobb példa rá, amikor egy motoros előzni készül. Jobb oldalról átmegy bal szélre, ezt a mozgást könnyen észre lehet venni a középső tükörből. A két oldalsónál csak azt veszed észre, hogy eltűnt, aztán a másik oldalt feltűnt újra. Ez jóval kevesebb információ, mint amikor mindhárom tükörben leköveted a változást.


Én a tükröket a mögöttem haladó forgalom monitorozására használom, semmi másra. Erre viszont nagyon hasznos a középső.


Akik meg tükörből tolatnak... remélem titeket majd párszor fellöknek ilyen vezetők. Tükörből nem lehet biztonságosan hátramenetet végezni, túl nagy a holttér. Kár, hogy sokan ezt nem veszik tudomásul.

2013. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:
Tükörböl nem jó tolatni? Aki nem tud annak tènyleg nem...
2013. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én pl nem tudok csak tükörből tolatni, nekem kell hogy hátra tudjak nézni.
2013. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki szerint tolatni csak tükörből teljesen biztonságos, akkor haladjon előrefelé is csak tükörből és majd meglátja, hogy nincs igaza :D
2013. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!