Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki okozta a balesetet?

Ki okozta a balesetet?

Figyelt kérdés
Egyszerunek tunik, belemjottek az M7-en ma. Vagyis nem tartotta be a kovetesi tavolsagot a vezeto. Kitoltottuk a karbejelentot, kint volt a rendorseg is, megallapitottak, hogy a mogottem jovo volt a hibas. Torlodas miatt hirtelen fekezett elottem egy auto, en is lefekeztem, a mogottem jovo nem tudott. Es azota arra gondolok, hogy mivel en is viszonylag kozel mentem az elottem levohoz, bar meg tudtam allni, hogy ha en tavolabbrol kezdek lassan fekezni, a csaj is meg tud allni mogottem. Hibas vagyok vagy nem?
2013. júl. 13. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit foglalkozol vele, te megtudtál állni az előtted lévő előtt? MEG. Akkor meg? Mégis milyen szabálysértést követtél volna el?

§ "Erős fékezés alkalmazása a jármű előtt haladó másik jármű felöklelése helyett"


Vagy mi? :D

2013. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondta eddig :) igen, en meg tudtam allni, csak apu magyaraz valamit, hogy indok nelkul nem veszfekezhetek es hogy en miert nem tartottam be a tavolsagot.
2013. júl. 13. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Az az alapszabály, hogy olyan távolságot kell tartani, amin belül meg tudsz állni akkor is, ha előtted vészfékeznek. Előtted fékeztek, emiatt neked is fékezni kellett és mindenkinek aki mögöttetek volt. A közvetlenül mögötted jövő nem tartott elég távolságot (a reflexeihez, autója "fékbeli" tudásához képest) és meglökött.

Szóval ha azért fékeztél mert okod volt rá, akkor ez így rendben van, a kocsit majd a másik biztosítójának pénzén megjavíttatjátok.


Ez az agyalásod olyan, mintha én azon gondolkodnék, hogy egy hónapja vajon megúsztam volna-e az elém kikanyarodó autón átbukfencezést, ha nem egy 41 éves, elöl-hátul dobfékes motoron ülök, hanem egy 3-4 éves, elöl dupla, hátul szimpla tárcsafékes szörnyetegen...

Dehát kit érdekel? Nem haltam meg, a kárfelmérő totálkárra vette a motort, a pénzt meg majd átutalják. Kész, ennyi, ahogy az angol mondaná "end of story".

2013. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem voltál egyáltalán hibás! Meg tudtál állni az előtted levő mögött ,az meg hogy lassan vagy hirtelen ,lényegtelen.
2013. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy miért fékezik az előtted haladó, neked annyi távolságot kell hagynod, hogy meg tudj állni. Ha beléd mentek hátulról, semmi esélye annak, hogy te legyél a hibás.
2013. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján te sem tartottad be a megfelelő követési távolságot, de szerencsédre az előtted haladó nem nyomott padlóféket. Te még így is (a kicsi távolság miatt) csak vészfékezéssel tudtad elkerülni az ütközést.


Ez a te hibád volt, és nagy szerencséd, hogy nem szaladtál bele. A megfelelő követési távolság hiányával fölöslegesen veszélyeztetted az előtted haladót.


Az, hogy hátulról beléd jöttek utána már persze nem a te felelősséged. Ő ugyanazt a hibát követte el, mint te, csak nem volt olyan szerencséje, mint neked.

2013. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg tudott állni a kérdező? Meg. Akkor meg mit kell pampogni, hogy nem tartotta be a követési távolságot? Ha az előtte lévő hirtelen fékez, akkor neki is hirtelen kell. Az volt a hibás aki belement.
2013. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Meg tudott állni a kérdező? Meg. Akkor meg mit kell pampogni, hogy nem tartotta be a követési távolságot? Ha az előtte lévő hirtelen fékez, akkor neki is hirtelen kell. Az volt a hibás aki belement."


Az, hogy meg tudott állni csak annyit jelent, hogy az előtte haladó enyhébben lassított nála. Követheted öt centire is és mégis meg tudsz állni, ha elég kicsi a fékerő.

A normális követési távolság nem a vészfék melletti - még éppen nem belecsúszásos távolságot jelenti.

2013. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Adott esetet kell nézni,ahol a kérdező nem volt hibás, nem azt hogy, "mi lett volna ha" ! Nagyon sokszor csak a szerencsén múlik ki ússza meg a balesetet és ki nem.
2013. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az, hogy meg tudott állni csak annyit jelent, hogy az előtte haladó enyhébben lassított nála. Követheted öt centire is és mégis meg tudsz állni, ha elég kicsi a fékerő.

A normális követési távolság nem a vészfék melletti - még éppen nem belecsúszásos távolságot jelenti."


De te nagyon egyszerű. Írta, hogy hirtelen fékezett az előtte lévő. Akkor nyilván neki is hirtelen kell. Nem neki kell a mögötte lévő helyett is a követési távolságot tartani. A kérdező tartotta a megfelelő követési távolságot, mivel meg tudott állni. A mögötte lévő nem, mivel nem tudott megállni. Nehogy már én figyeljek arra, hogy a mögöttem lévő betartja-e a távolságot és ha nem akkor inkább belemegyek az előttem lévőbe!

2013. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!