Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » ÉRDEKES KIS BALESET! Ki volt...

ÉRDEKES KIS BALESET! Ki volt a vétkes? Alább részletesen.

Figyelt kérdés

Éjszaka volt, sötétség. Képzeljünk el egy útkereszteződést, mondjuk az egyszerűség kedvéért T alakút. Én a T talpa felől érkezek autómmal. Elsőbbségadás kötelező (háromszög) táblával védett út a T "teteje", amire majd jobbra akarok kanyarodni. Lassítok, de nem állok meg teljesen (nem STOP tábla volt). Előbb zebra, aztán kerékpársáv keresztezi utamat. Szétnézek jobbra-balra-jobbra, gyalogos nem jön, így lassan rágurulok a zebrára (ezután jött volna a következő szétnézés biciklis ügyben: jön még egy sárga szaggatottal felfestett kerékpársáv. Ekkor - még a zebrán - hirtelen, jobbról, szinte a semmiből a kocsim elé kerül egy biciklis. Szerencsére elég lassan mentem (5-10 km/h) és kb. 1/2 m- 1 méteren belül megálltam, de csattantunk. Kicsit megütötte a bokáját, nehezen állt rá, meg a biciklijének is lett valami baja (meg az én rendszámtáblámon maradandó karcolás keletkezett). Nem kellett mentőt hívni, pedig rákérdeztem. Állítólag (de szerintem csak nagyon halványan) ki volt világítva. Ő követelte, hogy fizessem ki a kárát (20 eFt), különben rendőrségi ügy lesz... Én féltem, hogy mi lesz, ha engem hoznak ki hibásnak, pedig nem ittam és szerintem óvatos voltam és odafigyeltem. De mivel féltem a rendőrségi ügytől, ezért kifizettem kemény 20 ezer Ft-t és soha többé nem láttam az ürgét. A fizetéssel persze tudom, elismertem, hogy én vagyok a vétkes. Szerintem azonban nem én voltam a hibás az ügyben, mert: 1.) a biciklijével nem a zebrán kellett volna mennie, hanem onnan még 2-3 méterrel jobbra, a (kissé kanyarodó) kerékpársáv nyomvonalán. Tehát, ha ott megy, még lehet hogy meg tudtam volna állni időben. Zebrán elvileg csak gyalogosra kell számítani a járdáról, nem? Ő egyenesen ment, előbb a kerékpársávon (osztatlan a gyalogosokkal), aztán nem követte a picit kanyarodó kerékpársáv ívét, hanem a zebrán ment tovább. 2.) Olyan észvesztő sebességgel jött, hiszen az előző (gyalogosokat kereső) jobbra pillantásom alkalmával még nem tűnt föl az ürge közeledése. Szerintem ez kimeríti azt, hogy "nem kellő körültekintéssel és óvatossággal közelítette meg az útkereszteződést".

Színjózan voltam, az én és az autóm papírjai is rendben voltak. Azóta (és előtte) sem volt egy balesetem se. Szerintetek, ha kijön a rendőrség, mi lett volna? Kit büntetnek meg?


2009. okt. 19. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

heyyy azért ezt ne nagyon híreszteld !!!!!!!!!

kötelező lett volna mentőt hívni !!! most azért imádkozz, nehogy legyen valami baja ...

2009. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem oszt nem szoroz mivel vékonyabb lettél egy 20assal:). De nem te voltál a vétkes mivel a zebrán NEM mehet át biciklis csak ha TOLJA,innentől kezdve te védett vagy mivel neki tolnia kelett volna mert benne is van a nevében,hogy GYALOGÁTKElŐ. A 2. este és szürkületben jól láthatóan ki kell világítani magát+mellényt kell viselnie.

Viszont 1 tanács. Bármi van ilyen eset MINDIG HIVJ RENDŐRT mégha el is megy az illető! Mert ha kap egy belsővérzést és utólag felnyom a rendőrségen akkor cserbenhagyásos gázolásnak minősítik.

2009. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig necces dolog a "kijelölt gyalogos átkelőhelyes" történet. Abban biztosan igazad van, hogy a zebrán gyalogosra kell számítanod. Ha még a zebrán megálltál, és a féknyomok is (már ha vannak egyáltalán) alátámasztják a történeted, és a kocsival a papírjaiddal minden rendben, és nem ittál, lett volna esélyed (csendben megjegyzem ha a bringás azt állítja visszatolattál, és persze nincs féknyom se ... az erősen gáz ...). Ha tanú van, még jobb a helyzet, bár gyanítom az esetet nem látták. Nekem az a véleményem, hogy adott esetben egy helyszíni szemle valószínűleg tisztázhatott volna. Különben meg, ha hibás lettél volna, többek között ezért fizeted a biztosítást hogy ilyen esetekben is, ők fizessenek helyetted. Persze a büntetőjogi következményeket, a biztosítási malus besorolás változását ilyenkor nem lehet elkerülni
2009. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából ő - gondolom - arra hivatkozott volna, hogy igaz, hogy a zebrán ment, de 2 méterrel odébb ott a kerékpársáv is és így neki elsőbbsége van, mivel ő a védett úttal párhuzamosan közlekedett.
2009. okt. 19. 17:14
 5/16 anonim ***** válasza:
De zebrán tolva mehet át és akkor van elsőbbsége,ha már rajta ül akkor nincs. Hiába van ott a kerékpárút ha nem azon ment...
2009. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én kihívtam volna a rendőrt, mivel nem te voltál a hibás.

Biciklivel mit keres a zebrán, ha ott a bicikliút?

Nálunk ha ilyet meglát a rendőr, át szokta zavarni a biciklist a bicikliútra.

De ha a rendszámodat nem tudja, bajod nem lehet az esetből már, max. vastagabb lennél egy 20assal. :)

2009. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem fenyegetőzik azzal hogy fizessek neki különben kihívja a rendőrséget, először is KIRÖHÖGÖM aztán magam hívom ki a rendőrséget és első körben megemlítem hogy pénzzel akart megzsarolni a kedves "áldozat".
2009. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Ez a baj, a mai világban annyi mindent megtesznek a kerékpárosok,hogy az undorító és még nekik áll feljebb ha elbaszod őket! Nekem is volt egy ilyen esetem,ő jött nekem balkézre,táblája is volt (nekem nem) de vagy 30al mitsem törődve velem éshát átesett a motorháztetőn és még volt pofája engem hibáztatni! Az a gond,hogy a bicajosokat is keményen büntetni kéne mert akkor nem kéne előzgetni a főútvonalon őket.Főleg amikor a Józsefkörúton ott tekernek, baloldalt villamos jobbra parkoló autó és akkor ne lökd meg...
2009. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg elég pofátlanok tudnak lenni a biciklisek, amikor főutakon az út közepén mennek, rájukdudál az ember, és akkor még ő áll neki mutogatni, hogy odébb kellett mennie, mert valaki haladni szeretene...
2009. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jobbról jött a bringás?


Ha nem volt kétirányú a bicikliút, akkor semmi keresnivalója nem lett volna ott abból az irányból.


Ha kétirányú bicikliút volt, akkor mit keresett a zebrán?


Zebrán biciklit csak tolni szabad.


Sztem te balek vagy, h fizettél...

2009. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!