Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Törött szélvédőért és (jelentő...

Törött szélvédőért és (jelentős) túlsúlyért mit kaphatok?

Figyelt kérdés

1,5T teherbírású céges Sprinter-t hajtok. Szélvédője lassan fél éve egy fa rajzolatának megfelelően elrepedt (felverődés) de a vezetőség még nem jutott el odáig hogy megcsináltassa. Faterom szerint a szélvédőért semmit, max megad egy időpontot a rendőr, hogy mire kell kijavítani...


Másik kérdés a súly, maximális terhelhetőség 1,5T, viszont most például lisztet kéne fuvarozni, 3 lap az minimum 2,1T, de a főnök jobban örülne 4 lapnak, ami majdnem 3T. Oké, kifizetik a büntetést - apósjelöltem a főnököm - de én kaphatok vmit? Jogsi bevonás, büntetőpont?



2013. júl. 16. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A túlsújt nem tudom, de bevált módszer a CB rádió, ott mindig mondják hogy hol vannak a papucsosok.

A szélvédőről annyit tudok hogy nem mindegy hogy hol van a repedés, és hogy mekkora. Meg ugyebár neked is azt kell mondanod a rendőrnek hogy "épp most történt".

2013. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már a 3,5 tonnásokat is igencsak ellenōrzik. Ráadásul elég sok is jár túlsúlyért. Ez már amúgy akkora túlterhelés mūszakilag is, hogy indokolatlanul nagy kockázatot vállalsz (minimum 2,8 t de gondolom inkább 3 t). Ráadásul ez már szerintem messzirōl meglátszik, lehet amúgy nem mérnének le, de így igen. Gondolom nem légrugos, az ritka, mint az igazmondó politikus. Egyszóval nagyon nem javaslom, még a 3 lapot sem.
2013. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!