Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az, hogy valaki soha nem...

Az, hogy valaki soha nem balesetezett az másoknak is köszönhető nem?

Figyelt kérdés

Szoktam hallani az idősebbek dicsekvéseit, hogy "150 ezer kmt levezettem baleset nélkül..."

De ez nem csak rajta múlott nem? Hanem másokon is, hogy nem mentek bele, vagy akár az Ő veszélyes helyzetét elkerülte más nem?



2013. júl. 20. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen vezetsz a balesetek 90% a elkerülhető, vagy több is. Az a maradék pár százalék váratlan és nem előre látható műszaki hiba, és igen, mások elkerülhetetlen hibázása, ami már nem kivédhető, megelőzhető.
2013. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez másokon is múlik. Ahogy elnézem az orosz crash compilation-öket youtube-on,háát szerintem jóval kevesebb mint 90%-a kerülhető el csak a baleseteknek.
2013. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg a szerencsének.
2013. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor az öreged azt mondja: "150 ezer km-t levezettem baleset nélkül" az azt jelenti, hogy ő nem volt okozója egynek sem, és az leginkább ő rajta múlik!
2013. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő nem okozott balesetet. Ebben benne lehet az is ,hogy benézett egy két táblát és pont nem jött semmi, vagy bevágott valaki elé és az le tudott fékezni. Kell a szerencse! 150 ezer meg nem olyan sok ,nálam kb 3 év. De ha másik autós nekimegy mikor ő szabályosan halad az már nem az ő hibája.Van mikor ki lehet védeni más hibáját is ,de sokat nem.
2013. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, 3 dologtól függ, a te vezetési stílusodtól, a körülötted közlekedőktől és a szerencsétől.

Én 16 éve vezetek, bőven túl az 1 millió km-n. Balesetem nem volt, éles helyzetem talán 5 db. Ezt a saját tudásomnak köszönhetem, mert mindig figyelek magam köré, tudom, hogy az előttem és mögöttem haladóktól mit várjak, felmérem őket. Tisztában vagyok az autóm képességeivel, stb.

De: nem egy olyan helyzet volt, amiben utólag jöttem rá, hogy elbasztam valamit és azért nem lett baleset, mert a másik elengedett, stb.

És volt szerencse is, mert volt olyan, hogy ismeretlen helyen éjjel 90-nel átmentem a főúton keresztbe, mert ellopták a stoptáblát. Szerencsére épp nem jött senki.

A fentiek ellenére teljesen átlagos sofőrnek tartom magam, mert sosem kellett életveszélyes helyzetre reagálnom, kiugró szarvast elkerülnöm, kanyarból szembejövő kamion elől kitérnem, jégen keresztbeálló autót megfognom, stb. Hogy ki mennyire jó vezető, az ilyen helyzetekben derül ki.

Eg dolgot tudok: ésszel, óvatos vezetéssel elég jók a túlélési arányok az utakon. Nem csak a magad, hanem mások hibáira is sokkal több időd van reagálni, ha nem 180-nal mész, hanem csak 90-nel és nem nyárigumival a hóban. Ezek is mind az ésszel közlekedés alapjai.

2013. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!