Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet a rendőr úgy,...

Megbüntethet a rendőr úgy, hogy nem állít meg?

Figyelt kérdés

Megöttem jött egy rendőr azt hittem igazoltatni akar de csak basztatott aztán egy stoptáblánál nem álltam meg teljesen, de nem állított le.

Megbüntethet így is levélben rendszám alapján vagy akkor megállított volna?


2013. júl. 26. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Már igen. Változik a jog.
2013. júl. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megállított volna ha meg akar büntetni.
2013. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem objektív felelősség alá tartozik a szabálysértésed, akkor meg kell állítania, hiszen meg kell állapítania a vezető személyazonosságát igazoltatással.

Ha pl. piroson mentél volna át, akkor elég a rendszámodat felírnia és küldik postán a büntetést.

2013. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a választ a jogszabályok között találhatnád meg, ahelyett, hogy a "szóbeszéd" oldalon keresed. (ez a fájó igazság, nekem is fájt régebben)


Az esetedben: ha a rendőr hitelt érdemlően tudja a megfelelő hivatalnak jelenteni a szabálysértést amit elkövettél ugye (akkor meg nem kérdés, büntethető vagy-e érte), akkor azok kiszabhatják érte a büntetést. Persze a rendőr ezért nem szeretne tanúskodni, ha a szavával kéne igazolni, viszont, ha van (volna) az autójában eseményrögzítő, akkor erre nem is lenne szükség.


(A rendőr nem "basztat", vagy én vagyok "szerencsés": ők is emberek, és amikor ekként köszönök (vissza), nem tapasztalom, hogy basztatnának. Ők is sajnálják nyilván, ha a birka nép, akié minden hatalom, olyanoknak engedi azt át feltétel nélkül, akik őket közúti adóztatásra (is) használják.)

2014. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!