Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik akkor, ha van B...

Mi történik akkor, ha van B kategóriás jogosítványom és műszakis, rendszámos, karbantartott, biztosított A kategóriás nagymotorral igazoltatnak?

Figyelt kérdés

Elveszik a meglévő B-t is vagy csak az engedély nélküli vezetés miatt kapok valamit?


Azért kérdezem, mert szeretnék nagymotort és utána megcsinálni rá a vizsgát. Azt tervezem, hogy amíg nem lesz meg a jogsim rá, addig átfestem meg kipofozom szépre, csak félek hogy nem bírom ki, hogy ne üljek fel rá addig..



2013. júl. 27. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanúgy megbüntetnek, mint ha nem lenne semmilyen jogsid.
2013. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egészen, mert van külömbség a jogsi teljes hiánya, illetve az adott kategóriára érvényes jogosítvány nélküli vezetés között. A te esetedben az utóbbi állna fenn, ez 35e ft. helyszíni, és 70e ft. pénzbírságot jelentene. Elöbbi esetben ez 45, illetve 90e ft. lenne.
2013. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mivel kategóriád nincs, csak jogsid, 40.000 de lehet tavaly óta emelték, nem tudom.

[link]

2013. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok: akkor jól emlékszem, emelték.
2013. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erősen elgondolkodtató... annyi pénz sok minden másra is jó. Köszi mindenkinek :)
2013. júl. 27. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
2 nap, plusz a bírság összegének egy része, és megcsinálod az A1-et! (B125)
2013. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
600-as Honda Hornetet szeretnék. Szerintem oda már nem elég az A1 :)
2013. júl. 28. 11:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyelmetlen voltam, pedig tényleg írtad az A kategóriát.

Akkor csak imádkozhatsz, hogy ne fogjanak meg, de inkább gyűjtögess tanfolyamra.

2013. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megcsiánlom... megveszem a motort, aztán amíg nincs meg a vizsgám addig veszek ruhát, sisakot, lefestetem, stb.. valószínűleg szét is lesz szedve a gép a festés miatt addig. Ha meg nem, akkor majd apám meg az öcsém járhat vele. De csak addig amíg nem én jövök :D Nem leszek hülye. Megcsinálom a jogsit, az a biztos.
2013. júl. 28. 16:43
 10/10 anonim válasza:

1 ki fogsz murdelni

2 ne állj meg ezeknek a zsernyóknak én nincs bünti

2013. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!