Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beülhetünk-e úgy az autóba,...

Beülhetünk-e úgy az autóba, hogy két gyereket előre ültetünk a vezető ülés mellé, mert csak ott lesz hely, hogy bekössük őket.3 ülés van elől. Hátul 4-en ülnénk. Így pont meglenne a 6 fő, két 10 alatt gyerekkel?

Figyelt kérdés
Elfogadja a rendőr indoknak,hogy csak ott tudtuk bekötni őket,mert máshogy nem lehetett?Vagy jobb,ha a felnőttek ülnek elől és a pici valaki ölében ül,de egyik sincs bekötve.

2013. aug. 3. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Egy kisgyerek CSAK akkor lehet az elsö ülésben, ha még babahordozóban van és a menetiránynak háttallehet rögzíteni.

Elöre gyereket ültetni kimondottan veszélyes, balesetnél gyakorlatilag biztos, hogy meghal.

Hiába lenne valaki ölében, egy akármilyen erös felnött sem tudja megtartani a gyereket, ha ütközés van.


Nem véletlen van ilyen szabály, vagy ne egy autóval menjetek, vagy valaki (felnött) maradjon otthon,de a gyerekek életét és épségét ne veszélyeztessétek. Nekem a legkisebb gond lenne az, hogy a rendör mit szó - mellesleg kizárt, hogy BÁRMILYEN indokot is elfogadjon -, hanema gyerekek érdekét kellene figyelembe venni.


Ha netán megússzátok a rendört és nem kap el benneteket, csak balesetnel meghalnak a gyerekek, akkor örülsz, hogy nem lettél megbüntetve?


Ennyire felelötlen emberek nem tudom hogy lézethetnek.

2013. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Mi tucatszor utaztunk úgy hogy hátul ült három felnőtt, és 2 kis gyerek volt ölben

Senki nem szólt soha, Nálatok se fognak szólni ha csak így lehet megoldani, viszont előre csak felnőtt üljön, mert ha meglátják a gyereket elől akkor szólnak

2013. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket nem viszünk ölben akár szól a rendőr akár nem. Nem a rendőrtől kell félni, hanem attól hogyha ölbe veszed a gyereket, és nem kötitek be magatokat, akkor nem lehet megtartani egy baleset során. Ha meg bekötitek magatokat úgy hogy a gyerek ölben van, és az öv meg mindkettőtöket tart akkor egy balesetnél 50 G lassulásnál a testsúlyod 50-szeresével fogod szétnyomni azt a szerencsétlen gyereket. Esélyt se adtok neki a túlélésre. Baj csak egyszer történik, és egész életetekben gondolkodhattok aztán rajta.
2013. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy felelőtlennek tűntem,de úgy érzem,nem voltam az,mivel úgy utaztunk,hogy mindkét gyermek a HÁTSÓ ülésen külön -külön be volt kötve.Semmi esetre sem szerettem volna a gyermekek épségét,életét kockáztatni,ezért mielőtt bármilyen választ kaptam volna már megoldottam az egészet.Nem a rendőri büntetés volt a legfőbb gondom,bár lehet a kérdésből ezt lehetett leszűrni.Sajnálom.Mindenesetre semmiképpen nem akartam kockáztatni senki életét!
2013. aug. 5. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, és a válaszomat nem a kérdezőnek szántam, hanem a 2-es válaszolónak.
2013. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én pedig az egyes válaszolónak .
2013. aug. 5. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!