Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sofőrök! Ti hogy őrzitek meg...

Sofőrök! Ti hogy őrzitek meg higgadságotokat, ha valaki bénázik előttetek, vagy egyszerűen nem tud vezetni?

Figyelt kérdés
Én nagyon nehezen. Nem vagyok agresszív vezető, tök nyugisan megyek. De ha valaki bénázik, vagy direkt hergel, akkor arra nagyon be tudok kattanni. Legutóbb én is megijedtem magamtól. Szüleim és öcsém lementek Balatonra, mi később mentünk utánuk barátnőmmel. Siettem, mert mindenki ránk várt, és az M7-esen egyszerűen nem tudtam haladni egy béna Fabia-s miatt. Belső sávban 90-el, eszébe nem jutott volna onnan kimenni, hiába dudáltak rá, stb.. Ha legalább 1 km-es sor nem volt mögötte, akkor egy autó sem. Mellettem kamion, meg lassabb autók, szóval kikerülni se tudtam. Aztán nyílt egy autónyi rés, és nagyon csúnyán odaléptem neki, utána azon kaptam magam, hogy 190-el megyünk.. Utána kicsit kitisztult a fejem, lassítottam és lenyugodtam, de egyszerűen nem értem, hogy hogy tud valaki nyugis maradni ha feltartják direkt. Egyébként mindig betartom a sebességhatárokat.

2013. aug. 16. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

190-el mentél és még ott volt a közeledben? Tán odalépett a fabia-s?


Amúgy meg ha tényleg 90-el ment a belsőben autópályán, és neki lett volna lehetősége kimenni a külsőbe, és nem engedett el, akkor nyomd folyamatosan a dudát, és ha erre sem reagál, akkor telefon elő, és videófelvétel, majd rendőrség, és lehet kárörvendeni.


Mást nem nagyon tudsz mit csinálni. Olyat, hogy nyílt egy autónyi rés és te odalépsz neki.... magyarul szinte 2-en voltatok egy sávban? Idióta vagy. Hátha összeütköztök te átrepülsz a korláton bele egy szembejövő családba, és majd te mondogathatod, hogy hülye fabia feltartott.


Ne legyél már hülye.

2013. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy dolog, ah valaki bénázik vagy, ha lassan megy és más dolog, ha valaki direkt hergel.


Gratulálok, Magyarországon van a helyed (ezen belül is Budapesten)!


Sajnos itt egyeseknek ilyen a mentalitása, mint a tiéd, ezért van nálunk balkáni (vagy inkább ázsiai) közlekedési morál.

2013. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tudja megőrizni a higgadtságát, az mentálisan alkalmatlan a vezetésre. Persze nem arról van szó, hogy egy vészhelyzetben sem ugorhat meg az ember pulzusa. Az természetes reakció. De a vázolt esetek nem adnak okot a józan megfontolás elvesztésére.

Mások szabálytalansága pedig nem ment fel téged. Gyorshajtás nélkül is vétettél, mert jobbról előzni tilos. Szabálytalant is. A művelethez tolnod is kellett, másképpen nem jön össze.

A KRESZ általában tiltja az akadályozást, de vannak kivételek. Azt innen nehéz megítélni, hogy ő miért ennyivel ment. Folyamatosan előzött, ez rendben van. Egyes járművek nem is mehetnek gyorsabban. Azok maradjanak a 70-el menő sor mögött?

Lehet kényelmes volt. De lehet olyan is, aki alkalmas a járművezetésre, de képessége nem engednek meg gyorsabb haladást. Vagy úgy ítélte meg, adott körülmények között számára ez a biztonságos sebesség.

Nyílt egy autónyi rés. Írod. No oda sem ő, sem te nem mehettél volna ki.

Csak úgy húzódhatott ki, ha előtte és mögötte is megvan a követési távolság. Ez azt jelenti, hogy a külső sorban menő járművek között kell lennie legalább kb. 55 méternek.

2013. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nyomok egy padlót, és otthagyom az ilyeneket. Nem azért, mert elborul az agyam, hanem azért, mert nem szeretek az ilyenek után menni, nem érzem biztonságosnak. Miután lehagyom az ilyeneket, utána megyek tovább normálisan.
2013. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge idegzetű a kérdező. Rengetegszer kerülhet stresszhelyzetbe nap mint nap, ha ilyen könnyen feltuningolja magát. Nyugalom!
2013. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint borul el az agyam, de ha már az egész sor dudál és én is, akkor csak észrevehetné. Nem előztem meg, külső sávba kimentem, továbbhajtottam, és előtte 100 méterrel visszamentem a belsőbe. És nem elévágtam a külső sávban jövő autónak, hanem látta hogy kifele indexelek, és villogott, hogy mehetek. Aztán amíg tudtam neki nyomtam, aztán feleszméltem és lassítottam. Egyébként ez először fordult elő, és igen, hülye voltam, belátom.
2013. aug. 16. 17:52
 7/17 anonim ***** válasza:
2013. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az autósok azok általában toleránsak..csak a személyiségzavaros, valamiért sértett, rég kielégített, depis emberek akarnak a másiknak valamit megmutatni.

Ezen kár meghökkenni, így van ez az áruház pénztáránál is..ott is nagyhirtelen sietni kezd a leglassúbb felfogású ember is.

Ha lassan mész, de az előírt sebességgel, akkor majd megelőz, de ha totojázol, akkor ne csodálkozz..én már nem sietek sehova, kimondottan évezem ahogy ökörködik némelyik..már fogadásokat kötünk, mi lesz a következő (bal)lépése az előttem szédelgő versenyzőnek...


A világ ilyen. Ha otthon, a munkahelyeden, a barátoddal, a fizetéseddel, a gyomroddal minden rendben, akkor ilyen eseteket észre sem veszel.

2013. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Leginkább úgy őrzöm meg a higgadtságom hogy sohasem sietek, odaérek amikor odaérek akinek meg nem tetszik le van sz.rva.

Ha meg valaki csigázik előttem rávillogok, dudálok, párszor megismétlem és ha nem veszi a lapot elkönyvelem életveszélyesnek és inkább a közelébe se megyek.

2013. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Engem is idegesítenek az ilyenek, de azt tartom, az a jó vezető, aki más hibáit is el tudja hárítani. Egyszerűen le kell őket hagyni. Ha a belső sávban töttyög, engem nem zavar, csak húzódjon félre, amint befejezte az előzést. Ha nem teszi, egy ideig várok, aztán ha még akkor is 90 - nel "harcol" az elemekkel belül, akkor elmegyek jobbról. Továbbiakban nem foglalkozom vele, aztán majd úgyis megírja valami közlekedésbiztonsági oldalra, hogy őt leelőzték jobbról, itt tart a közlekedés, meg az ország.
2013. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!