Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne kresz vizsgához kötni a kerékpározást?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom már félek autóba ülni. 5 km-en belül "csak" két biciklist plusz egy komplett családot sikerült majdnem elütnöm. Az első eset sima ügy, egyenes szakaszon mentem és kivágódott elém egy mellékutcából egy kerékpáros hölgy, mindenféle jelzés nélkül. Az ilyeneket hívom kamikaze bicikliseknek. A második majdnem áldozat, egy tizenéves fiú volt, aki nem volt képes türelmesen megvárni, amíg a mellettem álló autó kikanyarodik. Emiatt az autó miatt nem láttam őt és hajszálon múlott, hogy nem csaptam el. A harmadik a család, apa-anya-két gyerek, esti szürkületben világítás, prizma, láthatósági mellény nélkül, közúton egymás mellett kerékpározva. Ilyenkor persze rendőr sehol. De kérdem én, tisztelt kerekezők, nem féltitek az életeteket?

2013. aug. 25. 12:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

igen jó ötlet.

nálunk rémes a helyzet, van kerékpárút a járdán, ezt ők úgy veszik h övékm a járda, az úttest,a másik járda az egyirányú mindkét irányból (az is amelyiket nem használhatná csak egy irányba), tiszta életveszél gyalogosan is, autóval is.

2013. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet lenne! Mindenkinek aki a forgalomban részt vesz, annak kötelező a KRESZ vizsga! Mindenkinek! Gyalogostól a pilótáig, mindenkinek! Addig kritizálni sem lehet senkit! Motorkerékpár B, autó C, gyalogos X, stb. Nem lehet egyiket sem felhasználni a másik helyett! Ennyi!
2013. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kerékpárosok a "mostohagyerekek". Senkinek sem kellenek, se az autósoknak, se a gyalogosoknak. Számtalanszor nincs is hol menniük, csak szabálytalanul vagy az életük kockáztatásával tudnak haladni. Amúgy nem lenne rossz a kötelező kresz vizsga nekik, habár szerintem nem sokat segítene rajtuk, a legtöbben nem a kresz nem ismerése miatt közlekednek felelőtlenül, hanem mert identitás zavaruk van, és azt hiszik a gyalogosok fölött állnak a hierarchiában, az autósoknak meg kutya kötelességük vigyázni rájuk, bárhogy is virbliznek a forgalomban...
2013. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Vidéki ide-oda bicajozást szem előtt tartva nagy hülyeség lenne az biztos. Azonban belegondolva Pesten más a helyzet ott lehetne rá szükség.
2013. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én nem vizsgáztatnám őket, inkább belevenném az általános tantervbe a kresz oktatást. Még alsóban megtanulnák a legalapvetőbb kresz szabályokat.
2013. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ötlet szerintem nem rossz de addig nincs értelme szerintem, amíg az autósok nem tekintik a kerékpárosokat a közlekedésben partnernek, és fordítva. Sok autós (tisztelet a kivételnek) lenézi a bicikliseket és semmibe veszi, de a kerékpárosok egy része meg lesz@rja a többi közlekedőt mert "arra megyek amerre akarok" a felfogásuk. Szóval amíg ez nem oldódik meg addig állandóan lesz ebből vita.


Bocsi hogy hosszú lett

2013. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, gyalogosként minden áldott nap felrúgnék belőlük párat... Sajnos amerre megyek dolgozni, olyan helyen sétálok be a hévtől a munkahelyemig, kb 100 métert, ahol lépésenként akar elütni a járdán egy biciklis. Tény, hogy szar nekik az úttesten, mert tényleg elég szűk, kétsávos út, nem jól belátható kanyarokkal, de akkor is. Nehogy már ő csöngessen rám gyalogosként, hogy álljak félre az útjából!
2013. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
A 70,80-as években a suliban volt egy osztályfőnöki óra(lehet több is)ahol legalább az alapot megtanították nekünk.Most meg mindenki megy mint az eszement.Ha járdán jön oldalról a zebrára ezerrel,akkor azért van igaza,átmegy a piroson,az a jó,sétálóutcán,miért ne....de ha netán rálépsz a bringaútra,húúúú attól kikészül !!Abban az időben nekünk azt mondta a "rendőr bácsi",hogy a bicikli az utolsó az erősek között,tehát vigyázzunk és ha figyelsz saját magadra akkor a többi is biztonságosabban közlekedhet! A KRESZ vizsga nem biztosítja az ott tanultak betartását is,ezt a jogsi tulajdonosok is bizonyítják !
2013. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Külön tanfolyam kellene nekik. Nagyon szeretem amikor kivilágítatlanul mennek, leszállnak a körforgalomban és ott tolják a biciklit, amíg el nem hagyják, szlalomoznak, hátrafelé beszélnek a mögöttük lévőnek, egymás mellett mennek. Ha gyalogosan közlekedek, akkor a járdán vannak ők is, ha autóval, akkor az úttesten. I <3 Biciklisek...
2013. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!