Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos volt ez?

Szabályos volt ez?

Figyelt kérdés

Haverom mesélte egy autóbalesetét. Autópályára hajtottak volna és a besorolósávban gyorsítottak. Előttük is épp besorolni szeretett volna egy autó, de nem tudott így megállt a sáv végén. Haverom úgy gondolta, hogy még be tud sorolni ezért ráhajtott külső sávra. Ebben a pillanatban az előtte lévő autós is elindult és összeütköztek.

Nekem így mesélte el. De szabályos az, hogy az előttük lévő autó megállt ők meg kihajtottak mögötte?

Mert szerintem nem.

Ha nincs igazam ne kövezzetek meg, nincs jogsim.



2013. aug. 25. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyorsítósávon nincs ilyen törvény hogy sorrendben kell besorolni, aki elbénázza az így járt. Annak az autósnak kell figyelnie aki besorolni kíván mert elsőbbséget kell adnia már az autópályán haladók számára (tükör+holttér). A haverod is figyelhetett volna jobban, de abszolút nem bűnös.
2013. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Haverod már végül is az autópályán haladt, a másik pedig a gyorsító sávban, ahol elsőbbségadási kötelezettsége van. Haverod nem bűnös, csak kicsit bunkó, én tőlem legalább is távol áll az ilyesmi, ilyenkor hagyom besorolni az előttem lévőt, ha kicsit lassú, béna, hát Istenem, én se úgy tapasztaltan kezdtem. De emiatt balesetezni szintén bénaság haverod részéről, számítania kellett volna, s nem egyből a gázt nyomni. De mindegy, nem neki lesz baja belőle, csak hát ez akkor sem helyén való. Balesetet mindig el kell kerülni és néha ehhez előre, vagy a másik helyett kell gondolkozni. Vagy egyszerűen csak türelmesnek lenni, s nem bunkónak. Én ha úgy van még egy traktort is magam elé engedek azt inkább megyek mögötte csomót, minthogy balesetet kockáztassak. Autópályán pedig még van is hol leelőzni azonnal. Na de nyert vele valamit??? Előbb megérkezett a céljához???
2013. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként mindketten kihagytátok a legfontosabb dolgot.

Ha valaki nem tud besorolni a gyorsítósávon, akkor se szabad megállni a végén, hanem tovább kell haladni a leállósávon, és minél hamarabb besorolni.

Mégis hogy gondolta az előrébb lévő autó, hogy majd ő besorol 0-10 km/h-val a már kb 100-al a külső sávban haladó autó elé?

2013. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leállósávban továbbhaladni teljes mértékben szabálytalan ez a kreszben is benne van! Haverod nem volt hibás, mivel már a pályán haladt amikor kivágtak elé.
2013. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!