Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vki meg tudja mondani mi...

Vki meg tudja mondani mi ertelme a jobbkez-szabalyos keresztezodeseknek, foleg azokona helyeken, ahol meg tablat se sporolnak vele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az x tablara.

2013. júl. 5. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ott pofon egyszerű közlekedni. Csak azt kell tudnom, melyik a bal kezem.
2013. júl. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy talán forgalom lassító szerepként hagyják meg. (pl kertváros)

Abba meg tényleg igazad van ha egy kereszteződésben aholjobbkezes, ott 4 db X tábla van (ha van tábla), ha pedig csak elsőbbség adás kötelező tábla lenne az egyik úton ott csak 2 olyan táblát kéne alkalmazni

2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem bonyolult tenyleg, de egy haromszog tablaval meg egyszerubb, ezert nem ertem. S sokaknak nem kene nagyon hasznalni az agyukat, vmint csokkenne a balesetveszely, baleset talan.
2013. júl. 5. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne egyszerűbb alá-fölé rendelt utak esetében? A táblák költsége nevetséges. (Mellesleg pl. itt, ahol lakom egy fia tábla sincs sehol. Egyenrangú utak kereszteződését nem kell táblával jelezni. Olyan utakon szokták, ami nem főútvonal, de egyes kereszteződésekben elsőbbsége van, máshol pedig egyenrangú.
2013. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok statisztikai adatokat, de sztem igy tobb az esely egy balesetre. S igy jogsi elott jobban felek egy ilyen balesettol, mint egy tablastol, mert a tablakat talan mindenki ismeri, de ezt a szabalyt nem biztos.
2013. júl. 5. 22:57
 6/11 Napkiraly ***** válasza:

most még azt gondolod van jelentősége. Később majd rájösz:

1. lusta leszel, a mackósajtos kereszteződést is jobbkezesnek nézed a főútvonalról, és beengeded a jobbról jövőt

2. vagy azok közé fogsz tartozni, akik megvárják hogy kiürüljön a jobbkezes kereszteződés, és utána mennek át, vagy azok közé,akik átmennek, mert látják, hogy bár nincs elsőbbségük, átengedik őket

2013. júl. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
felénk se jelölik táblával. A lényeg, hogy forgalomlassító, és így nem alakulnak ki kisebb főutak pl. a kertvárosban... Macisajttal akaratlanul is kialakulnának.
2013. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy főút csábít a gyorshajtásra , de ha 50 méterenként be kell lassítani hogy megnézd jön e valami jobbról ,akkor nem fogsz száguldozni .Jó esetben..

Sajnos egyáltalán nem raknak ki mindenhova X táblákat a jobbkezes utcákhoz ,ezért gyakran előfordulnak bizonytalan helyzetek ,pl ha földút csatlakozik be betonútba jobbról és van 10-20 méter "sárrázó" beton a földúton. Na azt állapítsd meg főleg éjjel ,hogy az földút.

2013. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sárrázó már nem föld út. Szerintem. De akár írva van, akár nincs, bizonytalan helyzetben mindig a kevésbé kockázatost kell választani.
2013. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ennyiből tényleg jó, h talán ha nincs tábla, akkor nem száguldozik az ember, de sztem sokan így is, s ezzel megszívathatja a szabályosan kijövő embereket is. Bár lehet, h ezek táblánál is ugyanígy tennének, de talán azért nem. Én hiszek a tábla erejében.
2013. júl. 6. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!