Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kisbuszok miért szerepelnek...

Granulátum kérdése:

A kisbuszok miért szerepelnek annyit a baleseti jelentésekben?

Figyelt kérdés
Egy okot találtam: a tengelyük és a kerekük akkora mint egy normál személyautóé, de a súlyuk nagyobb és magasabbak is, így nehezebb őket irányítani, főleg ha meg vannak pakolva utasokkal vagy áruval is.

2013. aug. 29. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyílván közrejátszik a magasabb súlypont is, de ne felejtsd el, hogy nem is lehet őket csak úgy B jogsival vezetni! S pont ez játszik közre szerintem: ezek munkára használt autók, munkában pedig mindenki siet és megfeledkezik a szabályokról és a korlátokról.
2013. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

"nem is lehet őket csak úgy B jogsival vezetni"


Ekkora baromságot is rég olvastam.

A kérdésre válaszolva azért, mivel a kisbuszban rendszerint sokan ülnek (sokszor nem bekötve) így egy nagyobb balesetben sok a halálos áldozat. Hírértéke pedig azoknak a baleseteknek van amikben minél többen haltak meg.

2013. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legtöbbször munkásszállító buszok szerepelnek ezekben a balasetekben, a sofőr hajnalban indul, este ér haza, közötte többször fordul, emiatt figyelmetlen, elalszik. Még az is közrejátszhat, hogy erre a feladatra a lehető legrosszabb állapotú kisbuszokat állítják be.
2013. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Így van előírva, hogy ők tegyék meg a legtöbb balesetet.
2013. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban megnezed a dolgot kisbuszok java resze Roman. Nem vagyok rasszista nem, sokat talalkoztam velük a nemzetközi palyan. Fökepp dolgozni jarnak ki es haza un.egy seggel.Nincsennek hozzaszokva a huzos ejszakai vezeteshez. Lenyomjak a hetet es irany haza,neaggyisten Duisburg-min.Arad mindezt megallas nelkül.
2013. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egy hír a híradóban úgy kezdődik, hogy kisbusz ütközött, az az esetek többségében vagy román vagy ukrán. Ezek sokat járnak ki külföldre dolgozni M.o-on keresztül, és a sofőrök sokat vezetnek pihenés/alvás nélkül és ez később rányomja a bélyegét a további útra. Kisebb koncentrációs képesség, nagyobb reakcióidő, nagyobb esély a balesetre!
2014. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kettesnek üzenem,/Ekkora baromságot is rég olvastam/Ilyen mazsolákkal van a gond, amikor rászabadulnak az utakra,a való világra. Un. kisbusz ,3.5t-ás teherre B a jó az igaz .De csak saját célra, esetleg saját árút vihetsz. Állást nem vállalhatsz vele, mert oda már kell pl. páv-3, fuvarozói vizsga. De mégis sajnos a rend magasztos őrei nagy ivben leszarják , sebesség mérése az igen, az többet hoz a konyhára. Én Sprinterrel jártam Belgiumba többek között. Válság stb kirugtak, és felvettek egy sima B-st kevesebb pénzért. Később hallottam a 3.5-m magas kocsival átment több kevesebb sikerrel 3.00-m -es aluljárón.Gondolom aki látta ,mert a hülye sofőr.... De hol beszélünk itt sofőrről??
2014. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!