Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő vezető vagyok. Tudom a...

Kezdő vezető vagyok. Tudom a gyakorlat teszi a mestert, de olyan nehéz felmérnem, hogy ha pl előttem van egy akadály és ki kell kerülnöm és szembe jönnek, akkor beférek vagy nem. Hogy tudnám felmérni?

Figyelt kérdés

Tudom, gyakorlással, de pont így a rutin hiánya miatt ülök nehezebben autóba. 22es csapdája :-)

Azt utálom még amikor biciklist kell kerülnöm és jönnek szembe.


2013. szept. 5. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha így áll a dolog, akkor a sztenderd tankönyvi tanács az az, hogy ha nagyobb akadályt látsz, akkor mindig lassíts le annyira, hogy meg tudj állni, ha jönnek szembe. Tudom, hogy ez a tanács nem lendít sokat a helyzeteden, de ebből a mentalitásból legalább nem lehet baj.


Kerékpárosok. Érdemes használni a tompított fényszórót, akkor jobban látnak a szembe jövők. Általában működik az, hogy ha kerékpárost látsz a sávodban, akkor a sáv széle felé húzódsz, esetleg érintheted is a felező vonalat, csak szemből lássák előre, hogy ezt csinálod, hogy kijjebb húzódhassanak. Hasonlóan próbálj te is figyelni a szembe sávra, hogyha ott biciklis jön, akkor te húzódj kijjebb, hogy könnyebben kikerülhessék.


Ha mindkét irányból jön biciklis, meg van szembe autó is, akkor az kellemetlen… És akkor megint fel kell mérni, hogy most gyorsítani vagy lassítani érdemes… De megint az a biztos, ha arra készülsz, hogy be kell állnod a biciklised mögé.


Légy figyelmes és óvatos, SzVSz az a fő, hogy ne legyen baj!


(Brrrr… Ennyi hülye közhelyet egy hozzászólásban…)

2013. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van ahogy azt előttem írták. Még annyit,ha a kikerülés sávváltással jár,jó előre tedd ki az irányjelzőt. Akkor a szemből jövő észreveszi mit szeretnél,és pici lehúzódással segít a manőver végrehajtásában. Bár az is igaz,10 sofőrből 2 nem veszi észre mit akarsz. Ha kamion jön szembe,inkább lassíts le,mert ők amúgy is az út szélén közlekednek,nagyon nincs hova lehúzódniuk. Az oldaltávolság megfelelő felmérésével jól el lehet sajátítani ezt a gyakorlatban is.
2013. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az oldaltávolság az is egy mumusom, meg nem érzem, hogy hol a kocsi kereke. Ha a kátyút nem nagy ívben kerülöm ki, akkor tuti belemegyek.
2013. szept. 6. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:
mi az az SZVSZ?
2013. szept. 6. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
SzVSz= Szerény véleményem szerint :)
2013. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az oldaltávolság is nagy mumosom."

Nekem is az volt,én ezt úgy probáltam orvosolni,hogy amikor kiszálltam,mindig megnéztem,mit csináltam.

Elején látszott,mennyire nem érzem az autót,de aztán egyre kisebb távolságra álltam be a padkához,falhoz.

Az elején,forgalomban nem is kísérleteztem.Sok sikert!

2013. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!