Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Buszon az emberek miért nem...

Buszon az emberek miért nem használják a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Egyre több buszon van biztonsági öv, a KRESZ szerint a becsatolása is kötelező, viszont a népesség 99%-ka kortól és nemtől függetlenül nem használja. A mikrobuszoknak pedig még a nagyobb százalékában van öv, de ott is ugyanez a helyzet. Miért van így?
2013. szept. 8. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nincsenek hozzászokva. Pár évvel ezelőttig gyakorlatilag nem volt biztonsági öves busz és - éppen ezért - nem is volt kötelező bekötni az övet a buszokon. Hosszú időnek kell eltelnie, míg ezt az iskolás Karcsikától a piacra igyekvő Mariska néniig mindenki megszokja.

Illetve az sem elhanyagolható tényező, hogy a buszon utazók nagy része épp azért buszozik, mert sem autója, sem jogosítványa nincs. Márpedig itthon az, aki nem szerez jogosítványt, simán leélhet egy életet úgy, hogy soha, sehol nem találkozik a közlekedési szabályokkal - iskolában nincs KRESZ-oktatás, utána meg a gyalogostól/kerékpárostól senki sem kérdezi meg, hogy tudja-e egyáltalán, az út melyik oldalán kell közlekedni. A szülei meg vagy okítják ilyenre, vagy nem (egyre gyakrabban nem csak közlekedni, de másra sem tanítják a gyerekeket).

2013. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem láttam olyan buszt, amelyikben lett volna.
2013. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

"...hogy a buszon utazók nagy része épp azért buszozik, mert sem autója, sem jogosítványa nincs."

B, C, E kategóriás jogosítványom van, van a családba autó, de miért járjak vele iskolába, amikor a bérlet ára egy hónapra, és a abból a pénzből csak egy oda-vissza utat tudnék megtenni.

Azért a buszon utazók nagyrészének van jogosítványa, egy B kategória minimum, de ilyen kérdés nincs, hogy buszon biztonsági öv.

Meg miért kössem be magam, hogy a kényelmetlen ülést még kényelmetlenné tegyem? meg ameddig van álló utas, addig nem oszt nem szoroz.

2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es: távolsági és turistabuszokon gyakran találkozni biztonsági öves ülésekkel, de helyköziben is előfordul. Sőt, olyan trolin is utaztam már, amin az egyik ülés előtt éles perem volt, ezért jobbnak látták a tervezők felszerelni biztonsági övvel.


3-as: neked csak annyit, hogy a koporsó kényelmetlenebb, sőt, a kerekesszék is. Az első sorokból és a leghátsó, folyosóval szemközti ülésekről hatalmasat lehet repülni egy ütközéskor, átfejelve a szélvédőt. Márpedig a fej nem páros szerv, mint tudjuk. De még fontosabb az öv, ha borul a busz: a merevítéseknek alapvetően biztosítaniuk kell annyi helyet, hogy az ülésen ülők, ha a helyükön maradnak, túlélhessék a balesetet. Ám az ablakok ki fognak törni és ha azon kizuhansz, akkor vagy átgurul rajtad a busz, vagy csupán beszorulsz alá. Mindkettő esetén neked fakereszt. Ha nem maradsz az üléshez rögzítve, a tested ide-oda csapódik az utastérben, mindenféle cifra sérüléseket szerzek ÉS OKOZOL MÁSOKNAK, mert fåsz voltál és elmulasztottál egy 2 másodperces műveletet. Ehhez képest nem jobb bekötni azt a kurwa övet, most őszintén?


Sajnos a téma nagyon is aktuális a győri kosarasok balesete és az utóbbi napok többi buszbalesete kapcsán: látszik ugyanis, hogy a budzbalesetek igenis reális veszélyt jelentenek.

Ám sajnos meggyőződésem, hogy csak egy nagyobb tragédia után fognak a Volán-társaságok és a rendőrök szigorítani az ellenőrzésen.


Arra a felvetésre pedig, hogy mi van az álló utasokkal, csak annyit mondanék: ez egy olyan kényelmi és biztonsági kompromisszum, amit egyre kevesebb járaton vállalnak be a Volán-társaságok, hiszen egyre több a helyjegyes jàrat az országban.

2013. szept. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4:

Az elmúlt 8 évben rengeteget jártam távolsági busszal, és összesen egyszer láttam olyat, hogy valaha volt biztonsági öv, de kiszedték. Pedig Kisalföld Volán, Balaton Volán, Bakony Volán, Somló Volán, Alba Volán, Kunság Volán, Pannon Volán, Zala Volán, Vértes Volán, Vasi Volán, Volánbusz járatokon mind mind sokat utazok, persze lehet van amit kihagytam. Vagy távolsági alatt a nemzetközit érted?

2013. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Iváncsi József ***** válasza:

A 2-estől kérdezem, hogy mikor ültél utoljára buszon? Attól, hogy te nem láttad, még van. Az öreg Ikarusokon nincs, de kb 10 éve már mindegyiket úgy gyártották. Nem a helyi és helyközi viszonylatban közlekedőket természetesen.

Kérdező!

A gépkocsivezetőnek kötelessége (lenne) felhívni az utasok figyelmét annak használatára. Persze ezt sokan nem teszik, mert ellenőriznie sem kell, hogy használják-e. A német utasok 99%-a be szokta csatolni, nézd csak meg, mikor elmegy melletted egy német turista busz.

2013. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Iváncsi József ***** válasza:

Belagezapista!

Ha tényleg érdekel, nézz be az ülés alá. Általában alul szokták áthúzni és összekapcsolni a rutinosabb sofőrök, mert a hülye gyerek, mikor unatkozik hazafelé az iskolából unalmában szétqrja.

2013. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A helyi és városi buszokban tényleg nincs öv, én inkább a távolsági (országos) és turistabuszokra gondoltam. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy külföldön sem nagyon kötik be az övet, csak kicsit nagyobb a használók aránya, mint hazánkban (pedig az egész EU-ban kötelező lenne a turistabuszokon és távolsági buszokon).
2013. szept. 18. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egyszer mondom, a távolsági buszokon sem láttam sehol (nagyrészt távolsági buszokkal jártam az elmúlt években), alul sem, mivel mikor forgalomba kerülnek, leszedik, csak a csat mutatja, hogy gyárilag volt biztonsági öv. Ha lenne, nyilván bekötném.
2013. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindig bekötöm. Igaz, nem busszal járok...
2013. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!