Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonsági szempontból, ha át...

Biztonsági szempontból, ha át akarnak kelni olyan helyen emberek az úton, ami nem zebra, inkább ne álljak meg nekik?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk 2x2 sávos az út. És sokszor át akarnak kelni egyik megállóbol a másikhoz szembe, és sokan megállnak átengedni őket. És láttam videókat, ahol megáll a belsőben, elengedi az embereket, de a külsőben meg elcsapja őket.


Szóval, ha nem állt volna meg, akkor nem léptek volna ki a másik kocsi elé.

Szóval biztonságosabb ott ahol nincs zebra, és nem számít rá msá, hogy ott átfog menni 1-2 ember hirtelen a kocsi elé, nem megállni és elengedni a gyalogosokat?



2013. máj. 4. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, még tavaly év vége felé mentem Kőbányán, 2x1 sávos úton és egy fiatal párocska akart átmenni a buszmegállóhoz. Nem zebrán. Megálltam, hogy ne toporogjanak úgy a sötétben, késő éjjel a felezővonalon, még elcsapja őket egy nekem szemből jövő autó. Tehát lassítok, villogok, menjetek. Állóra is fékeztem. Erre a hülye mögöttem lévő suzuki behajtott a buszmegállóba és ott akart kikerülni, hogy mehessen. De nagy sebességgel. Aztán csikorgó fékezés. Hajszálon múlt, hogy nem csapta el őket. Mondom ez hülye. Pedig ilyen 50 körüli sebességgel mentem, a suzuki tartott rendes követési távolságot, szóval még nem is az, hogy hírtelen besatuztam előtte... Simán látnia kellett. Volna. Aztán utána befordult pár sarok múlva az egyik panel lakótelepre...


Szóval én azóta vagy nem állok meg, vagy max akkor ha tényleg nincs veszélyhelyzet. Se rám, se a gyalogosokra. Meg aztán az indexelés is jó ötlet, mint pl. amit a buszok szoktak egymásnak, ha megvárja, hogy beforduljon. Kiteszi balra az indexet, hogy senki se előzze meg....

2013. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!