Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy tilosban parkoló...

Ha egy tilosban parkoló autónak tolatás közben letöröm a visszapillantó tükrét, akkor csak én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
A papírokat ugyan már kitöltöttük, és elismertem a felelősségemet. Utólag derült ki, hogy tilosban parkolt a másik jármű.
2012. márc. 7. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A balesetet te okoztat , abban 100 %-ban te vagy a hibás . Nem számít , hogy hol parkolt.
2012. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A történet szempontjából lényegtelen, hogy hol parkolt. Kárt okoztál az álló járműnek, ezt a kárt a kitöltött papírok alapján a biztosító megtéríti neki.


Ha lett volna rendőri intézkedés, az más lapra tartozik, hogy miután elismerted a felelősségedet -hiszen az vagy-, az intézkedő rendőr a sérült jármű vezetőjét megbírságolja a tilos helyen való megállásért/várakozásért.

2012. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Álló jármű nem okozhat balesetet.
2012. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

#3/3


Dehogyisnem okozhat....autópályán pl a leállósávban..

2012. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Tévedsz, nem ő lesz a baleset okozója, hanem aki belehajtott.


Még ha az autópálya kellős közepén állsz is meg, a balesetért felelős az lesz, aki nem megfelelően megválasztott sebességgel haladt, és nem tudott megállni/kikerülni.


Tudniillik mindig olyan sebességgel kell haladni, hogy a belátható útszakaszon felbukkanó esetleges akadályt el tudd kerülni/meg tudj állni előtte.

2012. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondok mást: pl egy keskeny egyirányú útnak a szélén megáll egy autó félig a járdára. Nem tudsz egy ajtónyi távolságot tartani és miközben elmennél mellette kinyitja az ajtót. Ki a hibás?
2012. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember, aki ajtót nyit. De az megint más eset. Mint ahogy a vasúti sínen megálló autó, meg az égből a fejedre eső autó is. Vonatkoztass el az extremitásoktól. Álló jármű alatt az álló (és nem ajtót nyitogató, meg sofőr nélkül guruló, meg felrobbanó) jármű értendő. Egyhelyben álló, statikus (tehát semmilyen mozgást, hely- vagy helyzetváltoztatást nem végző) jármű nem okozhat balesetet.
2012. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 -pandy- válasza:

Ezt szerintem már inkább hagyd a francba.

Ha időben észrevetted volna,hogy tilosban parkol szóforgatással nyerő lennél,de így már nem voltál tisztában a tilalommal.

2012. márc. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!