Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi alapján válasszak téli gumit?

Mi alapján válasszak téli gumit?

Figyelt kérdés
Anyagi lehetőségeim most nagyon korlátozottak, így csak használtban gondolkozhatok. Nézegettem a neten több használt gumit, de fogalmam sincs mi az amit még meg szabad venni? Úgy szeretném, hogy legalább 2 telet (mostanival együtt) elbírjon. Amúgy elég keveset járok vele, főleg autópályán havi 2 alkalommal Budapest-Nagykanizsa közt, meg persze a városban, de az nem számottevő, nem ülök minden nap kocsiba. Hány százalékos, és milyen profilmélységű legyen legalább? (az 50% az nagyon gáz? Ajánlottak 4 mm-est is. Az milyen?) Na, és az évjárat? Honnantól érdemes? Sajnos elég nagy méretűt kell vennem (205-55-16), ami ugye még jobban megdobja az árat, de kisgyerekem van, úgyhogy már csak miatta sem vennék valami ultra rosszat. Ja, és ráadásul szőke nő vagyok :) ehhez egyáltalán nem értek, nem akarom, hogy átverjenek a nemem miatt. Tavaly sajnos belefutottam egy rossz vételbe: vettem egy garnitúrát, elég mélynek láttam a profilját, de mikor elvittem gumishoz, azt mondta, hogy tavasszal dobjam ki a kukába, mert már nagyon öreg (9éves) a gumi, hiába nem volt nagyon kopott. Előre is köszönöm a segítséget!
2009. nov. 7. 04:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát igen én most azt javasolnám neked hogy vegyél újat mert könnyen kidobhatsz több 10 ezer ft ot ha ilyen gumit veszel.Lehet venni használtan de nem érdemes mert hiába 5-7 mm a futófelület ha a gumi 5-10 éves kilehet dobni mert semmit sem ér.A 4 mm nyári guminak jó de télinek már nem és ne is vedd meg!!!!

A téli guminak hogy biztonságosan tudj vele közlekedni min 4 mm nek kell lennie és 4 mm alá nem szabad mennie mert a menetstabilitás csökkenni fog és nem fogsz tudni biztonságosan vezetni!.

2009. nov. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz nem volt olcsó, de én használt téli gumit vettem. Márkás, és 2 telet futott. Ismerem az illetőt akitől vettem ezt a 14"-es felnit+téligumit cserélte le alufelnire+nagyobb méretű gumira. Én jól jártam, ez lesz a második tele nálam a guminak. Tavaly semmi gondom nem volt vele.

Ha használtan veszel gumit ill. felnit, az a lényege, hogy olyan autóról legyen, mint a tiéd. Ez a tuti, hidd el. Lehet más fajtáról is, de az a használtaknál lehet gond a későbbiekben...

2009. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom én, hogy az új a legjobb, de most nincs rá pénzem!!! Szóval, akkor melyik évjárattól, hány %-tól és hány mm-es barázdáltságútól érdmes venni???
2009. nov. 7. 07:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább csak általánosságokat mondok, de talán ez is hasznos lesz.


Gumi nem egyenletesen kopik. Először lassan, aztán egyre gyorsabban. Tehát az 50% mélységű gumi az már rég túl van élete delén.


4-5 évnél idősebb gumi szerintem már nem egészen OK.


Feltételezem 205/55R16 a nyári gumid mérete. Havas úton a széles futófelület hátrányt jelenthet. Télre én egy mérettel keskenyebb gumit tennék fel, az talán olcsóbb is.

195/60R16 az egyel keskenyebb méret.

2009. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hello! Az a gond a téli gumival hogy a jó tulajdonságait igazából csak 3-4 évig tudod kihasználni és ha már csak 4mm alatt van a mintázat, akkor sem jó. A téligumikban van valami szilikonos anyag és attól tapad jól, sokkal puhább mint a nyári gumi, 3-4év után megkeményedik és nem fog jól tapadni az úton.

Tehát még mindig jobb lenne egy olcsóbb új. Nem mernék használtat venni.

Nézz utána a neten hogy árban melyiket tudnád valahogy megfizetni és kerüld el a kínai abroncsokat.

Nekem is kevés pénzem volt rá én Debica Frigo 2-t vettem, még nem tudom milyen lesz, de az egyik haveromnak bevált.

Barum, Kumho, talán a Sportiva de nem ismerem, Kleber is szokott akciós lenni. A Matador is bevált nekem régebben.

Téli legyen, semmi képp ne vegyél 4 évszakost az sz.r.

A neten szokott lenni infó a gumikról olvass utána.

Sajnos 14 ezer körül lesz kb darabja ebben a méretben. És mindenképp egyforma legyen mind a 4 abroncs.

2009. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még az is jobb, ha újat veszel a legalacsonyabb árfekvésben. Mérettől függően már 6000 től vannak, inkább ezt javasolnám, ha van ennyi pénzed rá.
2009. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, a méretet nem néztem, így azért több lenne.
2009. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!