Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vidékiként Pesten közlekedni...

Vidékiként Pesten közlekedni motorral nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy motort, de 1-2 éven belül elmegyek Pestre (ha minden jól megy) továbbtanulni. Így nem látom értelmét hogy motort vegyek, mert alig leszek itthon. Mivel vidéki kisvárosban élek, ehhez a forgalomhoz vagyok hozzászokva. Ehhez képest Pesten mennyivel lenne nehezebb a közlekedés?

2013. okt. 19. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát egy kicsit nehezebb, mert sokkal jobban zötyög a sok kátyúban, mint vidéken. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. A forgalom nem gáz, mondjuk több az autó, és jóval több a bunkó sofőr is mint vidéken, de hozzá lehet szokni. Mondjuk én sokat vezettem autót is Pesten, szóval nekem már van benne némi gyakorlatom, így motorral is tudtam, hogy mire készüljek.
2013. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéki nagyvárosban élek, de sokkal jobban szeretek Pesten vezetni. Sokkal kevesebb a béna, tétovázó, erőszakoskodó.

Néhány alapszabály: előre gondolkozz, sávváltásnál nem a féket, hanem a gázt húzzuk, viselkedj kiszámíthatóan: ha nem engedsz el valakit, akkor ne lassíts, inkább gázt húzz, stb...

2013. okt. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamos közlekedés miatt jóval több dologra kell figyelni. Gyakori a jelzés nélküli hirtelen sávváltás, a sávon belüli előzés, követési távolság be nem tartása.


Nagyon kell vigyázni, hogy ne közlekedj párhuzamosan egy autó mellett (mindig picit gyorsabban vagy lassabban menj), mert előbb-utóbb rád húzzák a kormányt.

A sávodban mindig domináns helyet kell elfoglalni, vagy sávon belül fognak megelőzni (50-es zónában 80-al...). Ugyanakkor (szerintem) nem jó egészen belül haladni, mert kevesebb időt adsz magadnak, ha valaki sávot vált és nem vesz észre (effektíve leszorít).

Érdemes még kerülni a középső sávokat, mert ott mindkét oldalról bejöhet valaki. Tehát vagy a legbelsőben (ahol rendszerint túllépik a megengedett maximumot) vagy a legkülsőben érdemes menni. Én utóbbit szoktam választani.

Ezeken kívül még sokat kell figyelni a tükröket, lámpánál érdemes előremenni (hátulról ne rohanjanak beléd), nappal refivel közlekedni, kereszteződésekbe mindig benézni (sokan még piroson átmennek) és még hasonlók.

2013. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 26. 20:14
 5/5 Zsolti2000 válasza:
persze hogy nehéz, főleg nappal. Éjszaka jobb, mert kevésbé nagy a forgalom.
2013. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!