Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A teherautó egyik gumiabroncsá...

A teherautó egyik gumiabroncsánál észrevettem, hogy kilátszik egy drótszál. Azonnal cserélni kell az abroncsot? Mennyire biztonságos ezzel még közlekedni?

Figyelt kérdés

#gumiabroncs #drótszál
2013. júl. 23. 22:49
 1/8 anonim válasza:
Cseréld le. Velem is ugyan ez volt, 130-nál ment rottyra az M7-esen. Nem volt szerencsés helyzet.
2013. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem rajtam múlik, én már rég lecseréltem volna! Majd főnököm fogja a fejét ha nagy baj lesz belőle!
2013. júl. 23. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor főnököd egy jó nagy marha, mondd neki h ne játsszon az életeddel! emlékszel arra a motoros zsarura, aki azért halt meg, mert a baromállat főnöke elküldte kopott gumikkal?! Az autópályán megcsúszott és meghalt. Ne közlekedj így azzal a teherautóval egy métert se. Ha meg akadékoskodik, jelentsd fel, mivel nem tartja be a munkavédelmi előírásokat, ez pedig nagyon súlyos.
2013. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenki nevében kérlek, hogy egy centit se menj ezzel a guruló időzített bombával, mert szerencsétlen esetben sok ember életét teheted vele tönkre, közte a sajátodét. Ha a főnök akadékoskodik, tájékoztasd őt írásban is, így amennyiben legálisan foglalkoztat, nem igazán tud kirúgni a problémázás miatt, hiszen teljesen jogos kérés az, hogy ne kelljen életveszélyes munkaeszközzel dolgoznod. De ha netán feketén melózol, akkor is tudd: ezzel a járművel nem indulhatsz el a jog szerint és téged biztosan felelősségre vonhatnak baj esetén.
2013. júl. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak a guminak márcsak idő kérdése és megadja magát. Főleg most a kánikulában.

Megjegyezném hogyha nem is történik baj akkor is ha a rendőr meglátja akkor téged fog büntetni ugyanis neked kell ellenőrizni a gépjárművet elindulás előtt hogy alkalmas-e közúti használatra. Persze azt is tudom hogy nagyon sok főnök nem fog egyből gumit cseréltetni a kocsin.

2013. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes a hozzáállásuk. Kb. Egy éve dolgoznak nálunk ezek az autók, a cég is kb. egy éves. De mindig csak a baj van velük. Egy év alatt nem tudom azt mondani, hogy mindent tökéletesen meg lehetett rajtuk csináltatni, mert mindig újabbak jönnek elő. És persze az autók nem állhatnak, mert folyamatos meló van.
2013. júl. 24. 07:55
 7/8 gungasam ***** válasza:
Ha a fémszövet megtört valami kátyú miatt akkor egy durrdefekt kinéz neked a csere nélkül. Egy teherautó megpakolva rengeteg kárt tud csinálni ha defektet kap mondjuk autópályán...az életveszélyről nem is szólva
2013. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Gumissal meg kell nézetni. Begurulsz egy gumishoz a kocsival, a főnöknek azt mondod, hogy valami nem volt okés a kerékkel és megnézetted. A gumis leveszi és nem lesz hajlandó visszatenni, majd meglátod. Főnöknek mondod, hogy a gumis azt mondja, hogy életveszélyes visszatenni, főnök hőbörög és fizet. Egyébként meg van pótkereked, nem?


Ha bármilyen kocsinak az oldalsó köpenye megsérül, akkor bizony az a gumi kuka. De a saját érdekedben menj be a gumishoz, hogy legalább legyen tanud. Ugyanis, ha a teherautóval történik valami, akkor a főnök rajtad fogja perelni az autója értékét, meg a sérült rakományt, a károsultak (ha pl. összetörsz egy autót és megsérül valaki) téged a kártérítésért és még örülhetsz, ha állam bácsi nem ültet le. Ha beszállsz és vezeted a teherautót, akkor minden felelősség a Tiéd. Szarrágó a főnököd és kockáztat, mert nem ő fogja megszívni, hanem Te.

2013. aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!