Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes mindig követni a...

Érdemes mindig követni a Navigációt? Nem hülye az?

Figyelt kérdés

Mentünk ismerősömmel, és kipróbáltam a telefonomon a navigációt, egy ideig mentünk is amerre mondta, majd mikor látta ismerősöm, hogy el akar vinni egy csomó utcát előre, majd balra, fogta magáát, és bement az első utcán balra, hogy nem fog ez elvinni olyan messzire, Ő tudja merre kell menni, lerövidíti.

Na hát az elkövetkezendő pár utcában behajtani tilos volt, vagy egyirányú volt, vagy zsákutca...

Szóval érdemes hallgatni a navigációra? Nem hülye az? Lehet kerülővel visz a helyre, de tutira, mert tudja hol egyirányú, hol nem az?



2013. okt. 26. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ melyik. Nem írnék neveket, de amit én használok, annak i-vel kezdődik a neve és elég kis hibaszázalékkal dolgozik. Ha nem elég friss térképadatokat használsz, akkor előfordulhat olyan, hogy belenavigál egy egyirányú utcába, vagy egy útlezárásba. Beállítástól is függ, hogyan navigál. Be lehet állítani, hogy a leggyorsabb, vagy a legrövidebb úton vezessen (ez a kettő sokszor eltérő városon belül), elkerülje-e az autópályákat, vagy ne.
2013. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Jajj engem nagyon sokszor bevitt a dzsindzsába mikor tök egyszerű lett volna az út. Rendszeresen eltévedek vele, így marad az ablak le: Jónapot, hol találom ezt és ezt! :D

egyébként be lehet állítani, hogy milyen utakon vigyen (legrövidebb, költséghatékony, autópályákon, fizetős utak kikerülésével stb stb )

Sajnos ha nincs helyismeret úgy nehéz felülbírálni a gps-t!

2013. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
55%
ha csak a navira hagyatkoznál akkor körbeautóznád a fél világot.
2013. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Összetett kérdésre a válasz sem egyszerű.

A nem a navi vezet, hanem te. Sajnos a legjobb térképeken is előfordulnak hibák. Ezen felül változások is lehetnek a terepen, amelyek a frissítések után kerülnek csak be a rendszerbe. Ha azt mondja, mutatja, kanyarodj itt jobbra, de nincs utca, azzal ne próbálkozzon az ember, mert ledönti a házat. (Találkoztam ilyen hibával, nem egy helyen.)

A navigációs rendszer tisztán matek. Ha úgy van beállítva, hogy a legrövidebb úton vigyen, lehet, megmászat veled egy hegyet, amit könnyebb lenne megkerülni. Leggyorsabbnál meg előfordulhat, hogy rövidebb lesz időben a kirándulás, de annyival hosszabb az út, hogy nem éri meg.

Természetesen az alap, hogy az utcák közlekedési rendjét ismeri. A gagyik nem foglalkoznak a súlyozással, a jobbak igen. Tehát nem csak az út/utca hosszát, sávjait stb. ismeri, de minőségét is. Egy betonos mellékutca jobb helyezést kap, mint egy nagyon rossz, hepehupás, de szintén betonos. Az ilyen lehet, hogy picit hosszabb utat választ, de járhatóbbat.

2013. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen ismeretlen terepen nagy segítség tud lenni, de óvatosan kell vele bánni, mert ember alkotta tárgy: vannak hibái. Ezen kívül az ideiglenes korlátozásokat szinte egyáltalán nem követik az adatbázisok, a végleges forgalmirend-változásokat pedig az óriási kezelendő adathalmaz miatt csak kisebb-nagyobb késéssel tudják a térképadatbázisokba bevinni az üzemeltetők. Ezért nem szabad kizárólag a navira hagyatkozni (én már rég egy völgy mélyén pihennék, ha ezt tettem volna, egy kevésbé feltérképezett balkáni országban mondta nekem a felüljárón, hogy most akkor itt jobbra...), de érdemes megfontolni a tanácsait. Éppen ezért erősen ajánlott előre végigpörgetni a felajánlott útvonalat és ésszel használni a beállításokat: ökölszabály szerint ha a legrövidebb verziót állítod be, akkor bevisz a legszűkebb utcákba is, ha a gazdaságosat vagy a gyorsat, akkor inkább a főútvonalakra fog ránavigálni. De nyilván ahány program, annyi algoritmus.
2013. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

„Összetett kérdésre a válasz sem egyszerű.

A nem a navi vezet, hanem te. Sajnos a legjobb…”


Azt tudnám, hogy miért lett lenyomva a válaszom. Picit értek hozzá, de ez ne zavarjon senkit. Mi a baj vele? Érdekelne, mert ha valaki felül tud bírálni, annak tudok jól fizető álláslehetőséget.

2013. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Itt most gonoszak voltak... mindenki lehúzta a másikat, mondjuk én csak zöldeket adtam! :(
2013. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szántóvető ***** válasza:
ja,elmaradtak az érvek,remélem hogy pótolják őket a pontozók.
2013. okt. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!