Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tesztek azok ellen, akik...

Mit tesztek azok ellen, akik sötétben ráállnak az autó hátuljára és ti meg megvakulhattok nyugodtan? Van-e valami jogi következménye, ha reflektort szerelek a hátsó fertályra?

Figyelt kérdés
Előfordul velem is,hogy ilyet teszek,amikor előzéshez készülök,de amúgy,mint általában,igyekszem nem okoni olyat,ami engem kellemetlenül érint.Nem vagyok egy idegeskedős típus.Felőlem 100 km-en keresztül is jöhet mögöttem így,de nem értem,mi az a böszmeség,ami miatt nem képes egy kicsit lemaradni,ha nem előz meg.Belefékezgetni nem akarok,mert egyrészt balesetveszélyes,másrészt,még nekem kell gyorsítanom utána.Száguldásba sem kezdek,bár azt szeretek,dehát drága a benzol.Arra gondoltam,hogy szerlek az autó hátuljára egy ködlámpát vagy ledsort,amit,ha nagyon közelről szeretne nézni a szinkronművészem,akkor felkapcsolom neki,amíg meg nem előz.De lehet,hogy stroboszkópra csinálom meg.Titeket ez nem bosszant?
2011. márc. 6. 21:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
van a kocsidon hátso ködlámpa.kapcsold be neki.de lámpát ne szerelj fel!!magadnak csinálsz rosszat!!!!
2011. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
A hátsó ködlámpa kapcsolgatásával már jártam úgy,hogy kis időközönként felkapcsolgattam,erre felkapcsolta mögöttem a refit.Utána megvártam míg sűrűbb lett a szembeforgalom és 5. motorfékkel szépen lelassultunk 40-re,és úgy cammogtunk.De még arra is futotta a haragomból,hogy miután ritkásabb lett a forgalom,lepadlóztam a gázpedált,nem tudott előzni,de aztán megint jöttek szembe,akkor megin lelassítottam.Aztán lekanyarodott mögöttem.
2011. márc. 6. 22:00
 3/32 T5- ***** válasza:

Van a belső visszapillantón, egy "pöcök", ha azt átpattintod, akkor lesötétíti a tükröt és nem vakít.

"Figyelmesebb" autókban ezt fényre automatikusan sötétedő tükrökkel oldják meg.

Egyébként meg bal irányjelző egyszeri felvillantásával tudod jelezni, hogy elengeded, előzzön le.

2011. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

idegbeteg...

ha valaki gyorsabb azt elkell engedni, nem szopatni

2011. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

"idegbeteg...

ha valaki gyorsabb azt elkell engedni, nem szopatni"


Így van el kell engedni. De van, aki csak böszme, és azt élvezi, ha valakinek mehet a seggébe 2 méterre... Ezt ne felejtsük el. Vannak "felsőbbrendű" autóstársak is.

2011. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
persze agy van, de tudod: okos enged...
2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
*így
2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel kb. azt éred el, mint azok akik drótkötelet feszítenek ki, vagy vakut villogtatnak a motorosok bosszantására...hosszú, de megérdemelt börtönéveket!

A mentőautót sem dobáljuk az ablakból, ha éjjel a tök üres utcán vonyítva felébreszt, erre esetleg a nyolckerben van példa.

Komolyan annyi eszed van, mint egy vonatdobáló purgyénak?

2011. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ti k.rvára nem értitek...Tudom,hogy le lehet sötétíteni a visszapillantót.Használom is.Idegbeteg sem vagyok és bár azt gondoljátok,hogy egy befordult barom lehetek,nem vagyok az.Elmondtam,hogy felőlem mehetnénk 100km-en keresztül is így,mert rengeteg embernél higgadtabb vagyok,de amíg én nem teszek ilyet,más se tegyen,mert nem tűröm.A másik agytrösztnek meg azt tudom mondani,hogy talán a szövegértésével vannak gondok,de akkor ne bölcselkedjen.Képzel el,hogy nagyon szeretem segíteni autós társaimat,amikor bátortalan az előzéshez,szívesen kteszem neki az indexet,hogy tudja,látom,amit ő nem lát és meg tud előzni,tud haladni.Ugyanakkor sok autós közül én vagyok azon kevesek egyike,akik lehúzódnak az út szélére,ha előzik őket,nem pedig gyorsítani kezdek.Utoljára,pedig,nem értem,hogy miért én vagyok a hülye,hogy merem szívatni,azt,aki nem is akart előzni,de azért a reflektort felkapcsolta nekem.Hogy jövök én ehhez,mi?
2011. márc. 7. 19:52
 10/32 Tubarózsa ***** válasza:

Hali. én csak anyit csinálok h a belső visszapillantót át teszem éjszakaira és akk kevésbé zavar. de! ha ugy jönn mögöttem a baloldali visszapillantóból még tükrözödik. azt sajna nem tudom állítani(jó tudom,csak nem elektromos elég volt egyszer beállítani h jó legyen). azon kivül meg magamba szidom az any.ját... meg ha tudom akkor a kezem teszem ugy a tükör és magam közé h ne "süssön" be a lámpa. Vettem már fel napszemcsit is de az este nem nyerő.. túl sötét van:D bosszantani csak ugy szoktam max, ha hazafelé megyek és jönne ki a busz a megállóból v kamion a házgyárból h kiengedem őket és akkor szépen mögötte araszolunk.(bár ha sokan vannak mögöttem akkor is kiszoktam engedni őket)

off: ma du is jött egy hülye pi.csa refivel mögöttem. fényes nappal.. lakott területen.. én csak arra gondoltam h túl sötét van nála...

üdv 20L

2011. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!