Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tehetek ilyenkor? Kresz,...

Mit tehetek ilyenkor? Kresz, megállni tilos?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat a belvárosban, igen közel a piachoz. Sarki épület, van egy megállni tilos táblánk is pont a házunk sarkánál, plusz kereszteződés is van meg kapubeálló tehát elméletileg semmiféleképpen nem lehetne ott megállni. Ehhez képest már többször adódott olyan probléma hogy nem tudtam a saját házamba beállni mert full elfoglalták az egészet járdástól kapubeállóstól! még gyalog sem tudtam a kiskapuig eljutni mert olyan közel áll a kedves sofőr a kapuhoz hogy nem férek oda pl babakocsival. volt már hogy kihívtuk a rendőröket, meg is büntették azokat akik odaálltak. De innentől kezdve csak így fog menni, hogy mindig rendőrt kell hívnom ha be akarok jutni a házamba? sokáig lakatlan volt ez a ház, szóval megszokták az emberek hogy oda "szabad" parkolni. dE már látványosan ott lakunk, sőt teljesen fel lett újítva, látszik hogy lakik ott valaki, és még sincsenek semmire sem tekintettel, se a táblára se a kereszteződésre se a kapubeállóra. Gondoltam kirakok minden olyan autó szélvédőjére egy feliratot amelyik a házam előtt parkol hogy aki ez és ez a cím alatti ház elé parkol az feljelentem. hátha egy idő után minden kocsira jut papír és hátha minden kedves sofőr megtudja hogy oda nem kéne megállni! Mit lehet ilyenkor tenni?

2013. okt. 30. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon mást nem. Az ember úgy is addig feszegeti a határokat, amíg csak tudja, tehát akár feljelentgeted őket, akár teszel ki táblát, feliratot, hogy az ott egy magán bejáró/parkoló, úgy is oda fognak állni újra és újra és újra... Mert gondolom kevés a hely, és hiába, te is megpróbálkozol olyan dologgal amit amúgy 'nem szabad', ha valami nagyon kell. Jelen esetben egy ingyenes parkolóhely.
2013. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én a másik oldalról tudom elmondani a tapasztalatomat.

Magán matek tanár vagyok, és a legtöbb emberhez házhoz megyek.

Volt olyan, hogy csak megálltam egy pillanatra egy kerítés előtt (amíg megnéztem a térképet), már kiabáltak is ki, hogy ne álljak oda, mert az az "ő helyük". (ott nem volt semmiféle tábla, se autó ki-be álló, se semmi)


Olyan is volt, hogy ugyancsak egy semleges helyen megálltam, bementem a tanítványomhoz, pár perc múlva már valaki nyomta a csengőt, hogy mit képzelek, azonnal álljak el onnan, mert valamelyik családtagjuk délután érkezik (megjegyezném, délelőtt 10 óra volt), és neki van "fenntartva" az a hely.

Tehát, hogy rövidre fogjam, próbáld meg személyesen "elkapni" az illetőt/illetőket, és kicsit kedvesebben mint ahogy velem szokták, de közöld velük, hogy máshová álljanak.

2013. okt. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy kapjuk el személyesen, de egész nap azt lesse főzés/takarítás/pihenés közben, hogy mikor jön az autó tulaja?

Vagy amikor éppen hazajön és az út közepén kell megállnia, mert nincs meg az útban parkoló kocsi gazdája?


Persze jobb a békesség, és a nyugodt probléma megoldás, de sokszor hasztalan. Legyen elég annyi, hogy naponta emberek 'százával' kell beszélnem, és minden harmadik ok nélkül (azaz kettőnkön kívülálló okok miatt) idegbeteg, hiába vagyok velük kedves.


Mindazonáltal őrület mi megy itt, már csak a #2 válaszolót olvasva is...

2013. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magamból indulok ki, de ha tudnám, hogy ott valakit ezzel akadályoznék, akkor biztos nem állnék oda. Tehát ha hozzám hasonló sofőr áll oda, az csak azért lehet, mert nem tudja, hogy te ott közlekedsz. Ez ellen táblával lehet védekezni. Fesd fel szépen a járdára, a kapura, legyen szembetűnő.


Van sajnos egy másik csoportja a vezetőknek, akik csak azért is oda állnak, mert ott van hely éppen. Ezek ellen úgy lehet küzdeni, hogy kihívod a rendőrséget. Alkalmanként 15 ezer, sőt, talán a kocsijukat is elvontatják, hidd el, nem fognak többet visszaállni.

2013. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Felesleges papírozgatni a kocsikat, nyugodtan hívj rendőrt.

Esetleg a kapudra kirakhatsz egy jól látható táblát, hogy "autó kihajtás".

2013. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy fúrass le "parkolóőrt, amit csak Te tudsz nyitnyi-zárni a kulcsoddal. Nem tudom hol lehet igényelni, vagy mi a menete az ilyen beüzemelésének, de biztosan van rá mód, ha ennyire problémás a helyzet.


[link]

2013. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a parkolóőr a legjobb megoldás.

Ha pedig nem tudsz beszerezni, akkor marad a rendőr hívogatás. Sajnos ilyen országban élünk.

2013. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jegesmedwe ***** válasza:

Bocsánat, de az eddigi válaszok nem teljesen korrektek.

Én szakmabeli vagyok, ezért úgy érzem illik válaszolnom.

1. A kapubeálló előtt nem tilos megállni, de tilos várakozni, tehát önmagában az oda beállás még szabályos, ha a vezető (nem az utas) a járműben, vagy annak közvetlen közelében marad, akkor is csak öt percig. Ezért bármikor el tudja és el is kell hagyni a helyet, ha oda olyan érkezik, aki ki vagy be akar állni.Természetesen, ha elhagyja a járművet, azonnal szabálytalanná válik, mert az már várakozás.

2. A "parkolóőr"-nek nevezett megoldást nem ajánlom, mert a ház előtti úttest és járda közterület, ezért ott magánszemély nem helyezhet el semmi ilyesmit. Ha mégis megteszed, akkor föl is jelenthetnek, és te fizetsz egy rakat pénzt, és szedheted fel a cuccot.

3. Sajnos abban minden hozzászólóval egyetértek, hogy az az autósok többsége figyelmetlen, önző, és sok köztük a kifejezetten izomagyú bunkó.

4. Törvényes megoldás csak a figyelmeztetés, rendőr, vagy közterület-felügyelő kihívása, valamint a türelem és kitartás.. Melyik városról van szó?

2013. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!