Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrök megszokták büntetni...

A rendőrök megszokták büntetni az embert ha segédmotoros kerékpáron (simson, robogón) +1 ember ül a vezetőn kivül? Mert elvileg tilos de ezt egyáltalán tudják vagy nem szólnak érte a rendőrök?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Tudják. Azt legalábbis észreveszik, ha ketten ültök valami olyanon, amin egyáltalán nincs rendszám. Egyébként rendőre válogatja, ha jó hangulatában találod és egyéb gond nincs (sisak, hátsó ülés és lábtartó van, a motor nincs nagyon lerohadva), akkor a szokásos "még egyszer ne találkozzunk" mondat mellett elengednek. De nem kell kipróbálni, ha nem muszáj.
2008. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minket pár éve megbüntetett...
2008. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mennyire büntetett?
2008. júl. 8. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

mi pár éve balatonon a barátnömmel mentünk robogón, neki volt bukója a kezében rajtam még az sem. de szerencse voltunk 20 évesek és bikin volt rajtunk csak. de természetesen megállítottak és jól lebasztak minket. mondták hogy nem büntetnek de toljuk azt a motrot haza. (másik utcába laktunk) és megne lássnak minket. persze mi jó kislányosan ezt megköszöntük.


de pl egy barátunk a parkolóba ment a bukó a kezében volt és kapásbol 10000-re megbüntették, kérdés sem volt. és éppen csak ment a motorrla mert kb 10-nél többel ott nem is lehet.


de rendör válogatja, meg mennyire látja rajtad hogy te ezt mindg elköveted vagy most elöfordult csak.


pl hajnal 3-kor zuhogó esöben télen a barátom beállt a Tesco parkolóba de az elsöbe ami kerekes székes volt. senki nem volt a parkolóba, kb 10 percig volt bent mert csak reggelit vett. mire kijött ott fityegett a büntetés. ez bunkóság volt mert tényleg 10 perc volt reggel háromkor üres parkolóban, és szakad az esö ezért is állt meg a fedett helyen.

2008. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A rendőrnek papírforma szerint el kell járni ilyen esetben. Mivel nem úgy használod az adott járművet, ahogy azt "lehet". Persze rendőre válogatja, hogy megbüntet-e vagy sem. De ezzel tényleg nem jó kísérletezni.


A Tescos mozgássérülteknek fenntartott parkolóról: Én kicsit nagyobb bunkóságnak érzem azt, hogy beállt oda az adott személy jogosultság és RÁSZORULTSÁG hiányában [hiszen jogosultságot már lehet szerezni könnyen...] Igazából az, hogy esik az eső nem igazán hiszem, hogy ok lehet arra, hogy oda beálljon. Két hellyel odébb már beállhat, azt az öt métert meg szerintem ki lehet bírni esőben is. A büntetés jogos volt. Arról nem is beszélve, hogy a Tesco parkolókban direkt figyelik a mozgássérülteknek fenntartott helyeket, és ha beállsz jogosultság nélkül, már jön is a rendőr. Ha nappal van, ha éjjel...

2008. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De hajanli 3kor mikor egyébknét sem jár arra senki, ez már köcsögösködés. Egyébként tudok olyanról, mikor leállított arendőr két gyereket Simsonnal a vezető enyhén spicces is volt. Büntetés nem volt ,de mind akét kereket leengedték és közölték ,h most tolni fogjátok haza. Azt is figyelték ,h ne a benzinkút felé induljanak ,ahol van kompresszor és felfújhatják.
2008. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
A 2. válaszoló vagyok. 10.000 Ft-ot írt, de nem csak ez volt a bibi, hanem az is, hogy ketten ültünk rajta. Az is szabályellenes. Így lett a végén 10 ezer.
2008. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, megint a 2. vagyok.

Félreértettem a kérdést. Szóval ketten ültünk rajta és nem volt rajtunk sisak. Az volt a másik baj.

Mégegyszer elnézést....:S

2008. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!