Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell csinálni ha egy...

Mit kell csinálni ha egy szarvas ugrik az autó elé?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a híradóban egy "szakértő" aki azt mondta,hogy inkább üssük el az állatot mert ha elrántjuk a kormányt akkor csak nagyobb bajt okozhatunk, ha pl szemből jön autó, vagy ha fának megyünk.

De viszont ha elütöm a szarvast akkor nem elég,hogy összetörik a kocsim (és lehet,hogy ugyanúgy meghalok) de még a szarvas árát is ki kell fizetnem, és persze nem is kapom meg a vadat (csak viccelek nem is kéne -bár ha nagy az agancsa...)

Mondjuk azt nem tudom,hogy minden esetben ki kell fizetni a vadat vagy csak akkor ha nem az útviszonyoknak megfelelően vezettem?(de mondjuk ha az útviszonyoknak megfelelően vezetek akkor nem ütöm el, gondolom ezt mondanák, szóval ha elütöm akkor nem vezettem megfelelően)

Hogy is van ez?


2013. nov. 17. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha van az úton, vadveszélyt jelző KRESZ tábla, egyértelműen, minden kárt a jármű vezetőjének kell állnia!


[link]


[link]

2013. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ahol egyszer láttak szarvast oda már ki is teszik, és amúgy is 90% hogy van kint tábla, tehát mindenképpen rosszul jársz.
2013. nov. 17. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondo, fogalmam sincs mi a szabály, de szerintem is az a jobb, ha inkább nekimész a szarvasnak, minthogy valai árokba köss ki, vagy feltekeredj egy fára. Igaz, hogy a szarvas is totálkárrá tud verni bármilyen autót, de nem nagyon lehet sajnos az ilyen baleseteket elkerülni.
2013. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ahogy én csináltam, kora ősszel...

éjjel, az árokból elém ugrott az őz (80 Km/h sebességnél), padlófék, de így sem bírtam megelőzni az ütközést. A jobb első lámparendszer meghót,+ a jobb első kerék feletti karosszéria elem erősen deformálódott.

a szarvas eltűnt az árokban.

másnap irány a biztosító (CASCO) elmondtam a történteket, a kocsiban velem lévők igazolták az eseményt és azt, hogy hol következett be a gázolás (nem volt vadveszélyt jelző tábla!)

lényeg az, hogy közel 1 milla volt a szakszervíz által igazolt kár, ami a CASCO, az önrész levonása mellett, megtérített.

2013. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod megítélni, hogy valós-e a vadveszély. A jelölt útszakaszon úgy kell megválasztanod a sebességedet, hogy bármikor meg tudj állni a futó vad előtt, a kormány ráncigálása nélkül.
2013. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5: De nem mehetünk hússzal, hogy az árokból előttünk kiugró állat előtt is megálljunk...

A párom gyakran jár vadveszélyes terepen éjjel, ötvennel szokott menni, autóval és motorral is. Lassabban csak igen indokolt esetben...

2013. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szarvas 200 kiló és egy helyben áll. A szembejövő autó 1 vagy 2 tonna és 90-nel jön szembe. A fa 20x20 centin visszaadja neked az autód teljes mozgási energiáját.

Nem kell nagy matekosnak lenni, hogy lásd: a szarvas elütése a legjobb választás és nagyságrendekkel kisebb ütést kapsz tőle, mint a másik kettőtől.

2013. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
55%

egyik ismim elutott egy kis oziket.

Uj kocsi ,akkor avata be . szoval ki hivta meg a rendorseget is ,mert a kocsi eleje eleg durvan letort .

A lenyeg , kint volt az allat vedos is , es azt mondta h ok a kart nem fuzethetik meg mert a tabla 20 km-re arreb ki van teve , + ez olyan szakat -neki tudnia kellet volna - de az allat vedos mondta h kb azzal tudna karpotolni ha elviszi az oziket , szoval azt neki adta . A biztosito szinten nemfizetett -mert olyan szakasz , es arra utalva h nem kell tablanak kint lenni ahoz h tudjak h sok az ozik mert egesz MO-ban vannak ... aztan sok utana jaras telefon , talan meg is fizetett valamit a biztosito , de ezt nemtudom .

2013. nov. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Svéd cégnél kamionozom hat éve. Már párszor szaladt elém jávorszarvas, jó nagy dög, mint egy ló akkora. Eddig még sikerült kikerülni.

Erre nem lehet receptet adni, minden helyzet más. Rutinból kell lépni, ha eléd ugrik a jószág, nincs időd mérlegelni. Van - e szembejövő forgalom, vagy nincs? Milyen az úttest, mert ha csúszik, nem szerencsés rángatni a kocsit. Meg még ezer dologtól függ. Eléd ugrik, s lesz két tized másodperced döntetni.


A vadveszély tábla meg egy jó gumiszabály, akármennyivel is ütöd el a jószágot, te leszel a hibás, ha 30 - cal mész akkor is, miért nem mentél még lassabban.


Egyébként Európa szerte látom, rengeteg a vad, nem félnek, pár méterre a forgalmas úttól legelésznek, fülüket sem mozgatják. Parkolóban két méterre odajön szaglászni a róka, éjjel csapatostul szaladnak át az úton a szarvasok.

2013. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbik rossz ha elütöd az állatot ,mint ha elrántod a kormányt és frontálisan ütközöl a szembejövővel vagy egy fával. Persze ez helyzetfüggő, ha nem jön senki szemből akkor lehet ki tudod kerülni. De olyan is volt ,hogy az őzbak berepült az üvegen és kapálódzásában halálra rúgta a bent ülőt. Szóval szabályokon úgyse lesz időd gondolkodni.

Ha nincs vadveszély tábla a kárt meg kell térítenie a helyi vadgazdálkodó szervnek, persze nem fognak egyből fizetni ,kamuznak ,terelnek ,de egy jó ügyvéd simán kiperli belőllük a pénzt.

Ha nincs nagy sérülése a kocsinak és van vadveszély tábla,szóval úgyse fizet senki, akkor fogod az elütött vadat és szépen hazaviszed ,megeszed-eladod. Vagy csak lelépsz csendben. Gondolom nem hiányzik hogy a kocsi kár mellett még fizess egy szarvast is és következő fél évet csak ezért dolgozz.

2013. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!